Naujienos

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Vilkijos miesto bibliotekoje

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Vilkijos miesto bibliotekoje

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vilkijos filiale gegužės 2 ir 9 d. grupė gyventojų dalyvavo skaitmeninio raštingumo mokymuose pažengusiems „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“ (6 val.). Mokymų metu gyventojai mokėsi: slaptažodžių kūrimo, saugus ir atsakingo bendravimo ir bendradarbiavimo e. paštu, bei E. kalendoriai ir laiko planavimo.

Vilkijietis Romas – vienas iš vyriausių skaitmeninio raštingumo projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymų Vilkijos bibliotekoje lankytojų. Septyniasdešimtmečiui vyrui darbas kompiuteriu buvo paslaptis, tačiau pradėjus lankyti mokymus, gavo reikiamos informacijos, susikūrė populiarų socialiniame tinkle facebook paskyrą, o ir bendrauti su besimokančiais įdomu, todėl noriai pradėjo lankyti užsiėmimus. „Žinių niekada nebus per daug“, – sako aktyviai nusiteikęs vyras. Anot Vilkijos neįgaliųjų sąjungos pirmininkės Genovaitės Skakauskienės, žmogaus amžius, ar negalia – ne kliūtis išmokti naudotis išmaniaisiais įrenginiais, kompiuteriais, todėl senjorams ar negalią turintiems žmonėms net ir labai norintiems mokytis naujų dalykų yra nelengva. Nuoširdžiai džiaugiamės turintys galimybę dalyvauti Vilkijos miesto bibliotekoje skaitmeninio raštingumo projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokymuose. Vilkijos neįgaliųjų sąjungos nariams, tai žingsnis į technologijų išbandymus, bei galimybė pradėti jomis naudotis kasdieniame gyvenime. Pastebėjome, kad besidominčių vyresniame amžiuje į elektronines erdves drąsiai žengiančių žmonių, miestelyje atsiranda, teigia skaitmeninio raštingumo projekto „Prisijungusi Lietuva“ lektorė, Vilkijos bibliotekos bibliotekininkė Jolanta Bačėnienė , mokytis dirbti kompiuteriu bibliotekose būdavo galima ir anksčiau, tačiau nuo šių metų balandžio mėnesio pradėjus įgyvendinti projektą atsiranda norinčių daugiau įgyti žinių . Besimokančiųjų netrūksta – senyvo amžiaus žmonės nenori atsilikti nuo sparčiai į priekį skubančio gyvenimo, siekia pasisemti daugiau žinių.
Šis projektas bibliotekininkams suteikia didžiulę dėstymo praktiką , patirtį ir galimybę padėti žmonėms augti bei tobulėti.

Vilkijos padalinio vyr. bibliotekininkė
Jolanta Bačėnienė