Naujienos

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje

Skaitmeninio raštingumo mokymai pažengusiems Ringaudų bibliotekoje

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ringaudų filiale gegužės 8, 9 dienomis vyko mokymai pagal projektą „#Prisijungusi Lietuva“ pažengusiųjų grupei "Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis".

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Kurso dalyviai grupėje buvo įvairaus amžiaus, tad ir jų lūkesčiai buvo labai skirtingi. Vienų jų buvo labai minimalūs: kaip iš vieno skaitmeninio įrenginio perkelti nuotraukas į kitą įrenginį, sukurti nuotraukų aplankus. Atėjusi į mokymus dalyvė Jūratė turėjo ambicijų: sukurti kvietimus į parodos pristatymą. Ji laisvalaikiu tapo paveikslus, rudenį planuoja organizuoti parodos pristatymą. Ją domino nuotraukų koliažo kūrimas, skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Tad kvietime Jūratei buvo labai svarbu panaudoti kokybiškas, pakoreguotas nuotraukas. Džiugu, kad jai tai pavyko!
Visi kurso dalyviai susipažino ir išbandė praktiškai nuotraukų ir paveikslėlių redagavimo priemones, ką su jomis galime atlikti. Suprato apie galimus pavojus naudojant socialinį tinklą ir jame viešinamą informaciją.

Vilija Mitkuvienė
Ringaudų padalinio (filialo) vyr. bibliotekininkė