Pradinis Naujienos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Prienuose

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Prienuose

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Prienuose
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Prienuose

Gegužės 7-tąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, visoje Lietuvoje vyko Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) inicijuojama skaitymo skatinimo akcija „Lietuva skaito!“. 2019 m. akcijos šūkis: Nudžiugink nors vieną knygą!

Prienų kraštas į akciją nėrė stačia galva – kad tik kuo daugiau besidžiaugiančių – vaikų, suaugusiųjų ir knygų – būtų visame Prienų rajone. Prieniškiai skaitė bibliotekose, darželiuose, mokyklose, pievelėse.
Prienų Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoja, Une Kaunaite. Susitikimo metu rašytoja ne tik pristatė savo kūrybą, bet ir kartu su Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos bei Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniais diskutavo kokia turėtų būti mokykla, kaip turėtų vykti pamokos bei kaip sudominti šiuolaikinius mokinius knyga. Susitikimo metu Unės Kaunaitės knygų ištraukas vienu metu skaitė 81 žmogus – mokiniai, mokytojai ir bibliotekininkai. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje skaityti susibūrė gražus 130-ties knygos mylėtojų būrys. Prienų „Žiburio“ gimnazijos gimnazistų klasė (ne mažiau kaip 18 mokinių) su knygomis rankose susibūrė ant „Žiburio“ kalnelių kalnelio. Išlaužo pagrindinėje mokykloje skaitė visi mokyklos darbuotojai, administracija, mokiniai, mokytojai, darželinukai, auklėtojai, iš viso 148 skaitantieji. Prie jų prisijungė ir Išlaužo bibliotekos lankytojai, pradžiuginę 28 knygas. O Jiezno gimnazijoje, pakviesti Jiezno bibliotekos bibliotekininkių, su knyga linksmai leido laiką net 152 akcijos dalyviai. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijoje akcijos „Lietuva skaito“ metu vyko renginys „100-mečio skaitymai“, skirtas gimnazijos 100-osioms įkūrimo metinėms. Šio renginio metu buvo skaitomos ištraukos iš buvusio gimnazijos mokinio – prozininko gamtininko, fotografo, aplinkosaugininko Selemono Paltanavičiaus kūrybos, taip pat Veiverių mokykloje dirbusios lietuvių kalbos mokytojos, rašytojos, režisierės Bronės Buivydaitės poezija. Kūrinius skaitė gimnazijos 6–8 ir Ig–IIg klasių mokiniai ir Veiverių miestelio bibliotekos atstovė, buvusi Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos mokinė, poetė Vilytė Stelmokienė, kuri mielai prisijungė prie akcijos ir pasidalino savo kūryba. Iš viso skaitymo akcijoje dalyvavo 65 mokiniai, mokytojai ir svečiai.
Balbieriškio bibliotekos skaitytojai kartu su Balbieriškio pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniais sudarė 62 skaitytojų būrį. Kunigiškių bibliotekoje 12 lankytojų, išsirinkę po mėgstamą knygą, ne tik skaitė knygas, bet ir dalijosi mintimis apie perskaitytas ir itin patikusias knygas, pristatė knygų „Rekomendacijas“. Naujosios Ūtos pagrindinė mokykla, kartu su biblioteka, pasirinko jaukiai skaityti pievelėje – čia, lyg pienių žiedai, virš knygų palinko 50 galvelių.
Pakuonio bibliotekoje 13 ištikimų bibliotekos lankytojų skaitė joms patikusių, šiais metais perskaitytų knygų ištraukas, dalijosi mintimis ir įspūdžiais. Skriaudžių bibliotekoje prie akcijos prisijungė 23 skaitytojai, o Stakliškių gimnazijos bendruomenė ilgosios pertraukos metu, į aktų salę prigužėjus įvairaus amžiaus mokinių ir mokytojų, suskaičiavo 65 akcijos dalyvius. III g. klasės mokinė Gabrielė Kamblevičiūtė pasveikino visus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. Visi atėjo nešini knygomis, kurias padovanojo vienas kitam, pažadėdami perskaityti, o tuo metu Stakliškių gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiai klausėsi Kristinos Bružaitės-Riaukienės iliustruoto pasakojimo „Kaip pelytė Zirzė ieškojo savo mamos...“, taip prisijungdami prie akcijos ir papildydami akcijos dalyvių būrį dar 30 jaunųjų skaitytojų.
Ašmintos bibliotekoje akcijoje „Lietuva skaito“ dalyvavo Prienų Ąžuolo progimnazijos Ašmintos pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, mokytojai ir kiti bibliotekos skaitytojai, iš viso 46 skaitytojai. Jie skaitė vaikų mėgstamas knygelės „Drambliukas“, „Pagyrūnas baravykas“. Skaitymui laiko skyrė Šilavoto (46), Kašonių (21), Sūkurių (6) Vėžionių (4) skaitytojai. O suskaičiavus juos visus – akcijoje „Lietuva skaito“ dalyvavo ir pradžiugino nors po vieną knygą – 1000 (įsivaizduoji? – visas tūkstantis!) skaitytojų.