Pradinis Naujienos Akcija „Lietuva skaito“ Kauno rajono bibliotekose

Akcija „Lietuva skaito“ Kauno rajono bibliotekose

Akcija „Lietuva skaito“ Kauno rajono bibliotekose
Akcija „Lietuva skaito“ Kauno rajono bibliotekose

Gegužės 7-ąją dieną - spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną - Kauno rajono viešoji biblioteka ir jos padaliniai, atsiliepdami į Lietuvos bibliotekininkų draugijos ir Lietuvos leidėjų asociacijos kvietimą, dalyvavo skaitymo akcijoje "Lietuva skaito".

Ši diena žymi lietuvių tautos pergalę prieš carinės Rusijos priespaudą (1864-1904m.), kai buvo uždrausta lietuviška spauda lotyniškais rašmenimis.
Nelegalių lietuviškų leidinių spausdinimu ir platinimu mūsų knygnešiai kovojo už lietuvišką žodį. Siekiant atminti knygnešių, daraktorių pasiaukojimą kovojant dėl lietuviškos spaudos, nuo 1914 m. pradėta šių minėjimų tradicija, visuomenės atmintyje įtvirtinusi kaip laisvo lietuviško žodžio ir spaudos, kultūros puoselėjimo dieną. Šią dieną akcijos rengėjai kvietė lietuvius ir lietuviškai kalbančius pasaulio piliečius imti į rankas lietuvišką knygą ir skaityti kartu. Todėl mūsų rajono bibliotekose rinkosi visi, nuo didelio iki mažo, kuriems patinka skaityti, kurie myli knygą ir puoselėja mūsų kalbą. Mūsų rajono bibliotekose šioje akcijoje dalyvavo virš 570 žmonių, ypač aktyvūs skaitytojai Domeikavos, Ringaudų, Lapių, Panevėžiuko, Zapyškio, Neveronių ir Batniavos bibliotekose. Dėkoju visoms kolegėms, kurios savo kasdieniniu darbu su atsakomybe skleidžia lietuvišką žodį.


Kauno rajono viešosios bibliotekos bibliotekininkų draugijos pirmininkė D.Jankauskienė