Pradinis Naujienos Balandžio mėn. veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Balandžio mėn. veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Balandžio mėn. veiklos Saulėtekio bibliotekoje
Balandžio mėn. veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Tarptautinei Vaikų Knygos dienai paminėti įvyko šiltas susitikimas su Vilkijos gimnazijos vaikų dienos centro vaikais, kur skaitėm istorijas ir kalbėjomės apie populiariausius vaikų knygų rašytojus bei jų kūrinius. Susipažinom su H. K. Anderseno, batsiuvio ir skalbėjos sūnumi, tapusiu pasakų karaliumi, biografija.

Tai buvo svajotojas su jautria siela ir lakia vaizduote, kuri padėdavo jam keliauti į fantazijos pasaulį ir paprastuose dalykuose ieškoti stebuklo.
Kūrybinių dirbtuvėlių „Margi margi velykaičiai“ metu kiekvienas savaip „dažėme“ margučius, juk jų dažymas ir marginimas – pats gražiausias ir maloniausias Velykų paprotys. Senovėje tikėtina, kad kiaušiniai turi ypatingų galių, jų valgydavo ligoniai, jais apdėdavo žaizdas. Vyrai užkasdavo jų laukuose, kad javai geriau derėtų.
Prasidėjus Bibliotekų savaitei susirinkome garsiai paskaityti lietuvių rašytojo Jono Biliūno (minime 140 m. sukaktį), kuris „pasireiškė kaip įžvalgus vaikų psichologas ir talentingas menininkas“, kūrinius – moralinius apsakymus „Kliudžiau“, „Brisiaus galas“. Rašytojas nesmerkia vaiko, neprimeta pamokančių minčių, tačiau vaiko mąstymu, įvykių ir meninių vaizdų plotmėje sukėlė jaunųjų skaitytojų emocinį antplūdį, sužadino mintį „pagalvok ką darai“, nekankink gyvūno be reikalo, būk humaniškas. Šio rašytojo apsakymai ugdo gamtos globos jausmą, taurina širdį, verčia susimąstyti dėl savo poelgių. Bibliotekoje vyko jautri diskusija apie žmogiškąsias savybes, apie gėrį ir blogį.
Tęsdami Bibliotekų savaitę jaunieji lankytojai kūrybinių dirbtuvėlių „Saulėtekio bibliotekos ženklas“ metu kūrė savitus ir originalius darbus.