Naujienos

Minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Minime Spausos atgavimo, kalbos ir knygos dieną

Šią reikšmingą mums visiems datą Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje paminėjome pristatydami Lietuvos valstybės atkūrimo 100 - mečiui skirtą, visų pasaulio lietuvių kurtą knygą „Šimtmečio žiedas. Mano laiškas Lietuvai“.

Į šventę atvyko Kauno rajono savivaldybės vyr. specialistas A. Bagdonas, dalyvavo Garliavos J. Lukšos gimnazijos, Garliavos A. Mitkaus pagrindinės mokyklos mokytojai ir moksleiviai, Garliavos bendruomenė, bibliotekininkai. Su knygos švente visus pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė I. Stančiauskienė.
Apie knygą kalbėjo jos sudarytoja A. Davidavičienė. Čia sudėta daugiau nei 500 laiškų ir sveikinimų Lietuvai, 1000 piešinių, ir nuotraukų gautų iš viso pasaulio.
Sveikinimą Lietuvai 100 - mečio proga į knygą parašė Kauno rajono meras V.Makūnas, kuriame didžiuojamasi krašto knygnešiais, savanoriais, vasario 16-osios signatarais, gražėjančiu ir augančiu Kauno rajonu. Rašė Garliavos Jonučių gimnazijos ir progimnazijos bendruomenės, Karmėlavos B.Buračo gimnazijos moksleiviai, bibliotekininkai, verslininkai, menininkai ir kiti rajono žmonės.
Knygai „Šimtmečio žiedas. Mano laiškas Lietuvai“ atsiversti ir išgirti viltingus, su meile rašytus žodžius padėjo aktorė Kristina Kazakevičiūtė, laiškų skaitymą pradėjusi nuo garbaus mūsų krašto rašytojo R. Keturakio eilėraščio „Lietuva, mūsų kantrusis likime“. Ir kaip nepagarsinti mažamečio samprotavimų, kad Lietuva yra „Giesmė“, neišgirsti kviečiančių žodžių „Branginkime laisvę, gimtą kalbą ir namus“, „Žemė keičiasi - keiskimės ir mes“ ir žinoti, kad Lietuva - tai tėvų ir senelių namai, tai Trakų ir Gedimino pilys, vertinti didingą jos istoriją, piliakalnius, nelengvą lietuviškos Knygos kelią ir Kalbą, kuri iki šių dienų jungia viso pasaulio lietuvius.
Jautrią, šventinę renginio nuotaiką kūrė „Mante Pacis“ choras ir jo vadovas A. Paulauskas. O ypač pradžiugino renginio rėmėjas firmos „Tarp gėlių“ atstovas Gusaras, knygų puoselėtojai ir leidinio rėmėjai bibliotekai įteikęs nuostabią puokštę gėlių.
Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Viešojoje bibliotekoje, atidaryta Lietuvių kalbos instituto parengta edukacinė kilnojamoji ekspozicija „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“.
Ekspoziciją sudaro unikalūs, interaktyvūs eksponatai – kalbos žaislai, leidžiantys kiekvienam paliesti kalbą rankomis ir pačiam pajusti jos savitumą. Tai – interaktyvus indoeuropiečių kalbų medis, leidžiantis iš arčiau susipažinti su gausia indoeuropiečių kalbų įvairove; šviečiantys eksponatai (akis ir musė), kuriais žaidžiama dėlionės principu, leidžiantys pažinti lietuviškų žodžių atitikmenis kitose pasaulio kalbose; interaktyvi lietuvių kalbos abėcėlė, atspindinti tautos kultūrinę raidą ir istoriją ir magnetinis žemėlapis su žodžiais leidžiantis dėlioti ir pamatyti, kokius žodžius lietuviai paskolino kitoms kalboms (estų, rusų, baltarusių, ukrainiečių, latvių, vokiečių).
Ekspozicija „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“ veiks iki birželio 1 d.

Vilgemina Puskunigienė
Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja