Pradinis Naujienos Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Ateik – sužinok ir išmok“ Ežerėlio bibliotekoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Ateik – sužinok ir išmok“ Ežerėlio bibliotekoje

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Ateik – sužinok ir išmok“  Ežerėlio bibliotekoje
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Ateik – sužinok ir išmok“ Ežerėlio bibliotekoje

Balandžio 24 dieną Ežerėlio vaikų darželio „Drugelių“ grupės vaikučiai su savo auklėtoja Elvyra Kaminskiene lankėsi Ežerėlio bibliotekoje. Čia jie susipažino su bibliotekos aplinka. Pamatė kur gyvena knygos, kaip jos suskirstytos, kurios knygos skirtos jų amžiaus vaikams. Vaikai vartė spalvingas knygas, žurnalus, susidomėję klausėsi skaitomos V. Žilinskaitės knygos „Melagių pilis“, kurioje pasakojama apie mažą berniuką Diną, kuris nuolatos visiems meluodavo.

Pabuvojęs Melagių pilyje, Dinas patiria, kaip nesaldu pačiam būti apgaudinėjamam ir kaip sunku ištrūkti iš melo pinklių. Vaikai pažiūrėjo ir animacinį filmuką „Katinėlis ir gaidelis“, kuris kvietė vaikus susipažinti su katinėliu ir jo draugu gaideliu, kurį nuolat kėsinosi pagrobti piktoji lapė. Gerai žinoma lietuvių pasaka moko vaikučius gerumo, atsakomybės ir atskleidžia nuoširdžios draugystės paslaptis.
Taip pat vaikams buvo parodyti stalo žaidimai, lego robotai, kurie jiems paliko didelį įspūdį.
Ekskursijos pabaigoje darželinukai buvo pakviesti apsilankyti bibliotekoje su tėveliais ir tapti aktyviais skaitytojais.
Balandžio 26 d. Ežerėlio bibliotekoje vyko informacinė popietė „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“. Bibliotekos lankytojai su virtualiu gidu keliavo po Kauno rajoną. Jie sužinojo, kiek daug kultūros objektų ir lankytinų vietų yra mūsų rajone.
Gidą sudaro 69 objektai, išdėstyti interaktyviame žemėlapyje. Tai - sodybos, namai, dvarai, kuriuose gyveno įžymūs žmonės ir iškilios asmenybės, paminklai, kryžiai, atminimo ženklai čia kūrusiems ir skleidusiems lietuvišką žodį kūrėjams.
Pasirinkus maršrutą ir pažymėjus norimą objektą, apie jį pateikiama susisteminta tekstinė informacija lietuvių ir anglų kalbomis su fotografijomis ir panoraminėmis nuotraukomis. Keliaujant nuo vieno objekto iki kito, nurodomas atstumas tarp objektų kilometrais. Kelionės maršrutą automobiliu, dviračiu arba pėsčiomis galima suplanuoti pasinaudojus Google maršruto planavimo įrankiu.
Virtualų gidą „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“ galite rasti čia https://www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/

Roma Mickevičienė Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė