Pradinis Naujienos Kauno raj. sav. viešosios bibliotekos darbuotojų sveikatos stiprinimas

Kauno raj. sav. viešosios bibliotekos darbuotojų sveikatos stiprinimas

Kauno raj. sav. viešosios bibliotekos darbuotojų sveikatos stiprinimas
Kauno raj. sav. viešosios bibliotekos darbuotojų sveikatos stiprinimas

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Kauno apskrities viešąja biblioteka, įgyvendina projekto „Kauno regiono viešųjų bibliotekų darbuotojų sveikatos stiprinimas“ veiklas. Viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojai sėkmingai sudalyvavo projekto veiklose – išklausė įvairių, sveikatos stiprinimui skirtų paskaitų, susipažino su pagrindiniais veido, kaklo ir kitų raumenų masažo pratimais, pirmosios pagalbos taisyklėmis, pagrindiniais ergonomikos principais ir kt.


Pavasariui įpusėjus, darbuotojams pasiūlyta mokytis vaikščioti „šiaurietiškai“. Su šia, jau tapusia populiaria sporto šaka, supažindino treneris R. Žeimys.
Treneris papasakojo, jog „šiaurietiškas ėjimas“– puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, tinkanti bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. raumenų (dirba ne tik kojų bet ir viršutiniai kūno raumenys), ugdyti taisyklingą laikyseną, stiprinti ištvermę, deginti riebalus ir kt.
Išklausę teorinės dalies, susipažinę su „šiaurietiškų lazdų“ technika , padarę apšilimo mankštą – drauge su treneriu patraukė miestelio gatvėmis. „Ne taip ir lengva“ – su šypsena atsiduso keliautojos. Tačiau, treniruotei pasibaigus, visos jautėsi puikiai praleidę laiką kartu, atpalaidavusios po darbo dienos, žvalesnės bei linksmesnės.

KRSVB koordinatorė Virginija Tamašauskienė