Naujienos

IŠLAISVINANTI JAUSMUS TERAPIJA IR PRASIDEDANTYS KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI BABTŲ MIESTELIO BIBLIOTEKOJE

IŠLAISVINANTI JAUSMUS TERAPIJA IR PRASIDEDANTYS KOMPIUTERINIO RAŠTINGUMO MOKYMAI  BABTŲ MIESTELIO   BIBLIOTEKOJE

„Menas – tai veidrodis, kuriame kiekvienas mato save.“ (Getė) Pirminė žodžio „terapeutas“ reikšmė – tai rūpestis, paskui globa ir galiausiai gydymas. „Visuomet sakau, kad meno terapijoje labiausiai atsiskleidžia šio žodžio reikšmė. Meno terapija – tai rūpestis.

Jei nors kiek susipažįstama su meno terapija, ji pamilstama. Ji leidžia profesionaliai padėti kitiems ir sau. Meno terapija kreipiasi į mūsų emocijas, išlaisvina jausmus. Sakoma, kad piešimas – tai pirmoji kalba, kurią mes išmokome. Meno terapija niekada nesiūlo išankstinių patarimų. „Keičiasi situacijos, o žmogui nutinka tie patys dalykai. Mes turime kelis elgesio scenarijus, kurių nenorime atsisakyti, nors jie ir blogi. Meno terapija leidžia mums sužinoti savo silpnybes ir stiprybes, ir tas žinojimas jau padeda“, – kalbėjo tautodailininkė Danutė Saukaitienė. Daugybę metų slėptas emocines ir problemas žmogui nėra paprasta imti ir papasakoti. Piešimas leidžia tą padaryti lengviau. Piešiant iš pasąmonės ima kilti vidiniai konfliktai, vaikystės prisiminimai, kartais nelabai malonūs jausmai, todėl piešiant mes galime atsipalaiduoti, pabūti pačiu savimi. Tokiuose užsiėmimuose dalyvauja nedidelis skaičius žmonių, su kiekvienu norisi pašnekėti, patarti. Šį kartą į biblioteką atėjo 6 moterys. Visos buvo patenkintos Danutės Saukaitienės vedamu užsiėmimu.
Puikus atsipalaidavimas prieš Šv. Velykų darbus.
Balandžio 23-27 dienos yra paskelbtos nacionalinės bibliotekų savaitės dienomis, tema: ‘‘Ateik - sužinok ir išmok“. Šį kartą bus skiriamas dėmesys naujų technologijų įsisavinimui, todėl nieko nelaukdami, jau ankščiau ''kibome'' į nemokamus kompiuterinio raštingumo mokslus pradedantiesiems pagal projektą" #PrisijungusiLietuva. Laukia nemaži darbai!


Parašė vyr. bibliotekininkė D.Barkauskienė