Pradinis Naujienos Zapyškyje vyko Viešosios bibliotekos vykdomo projekto renginys apie išskirtinę giminę

Zapyškyje vyko Viešosios bibliotekos vykdomo projekto renginys apie išskirtinę giminę

Zapyškyje vyko Viešosios bibliotekos vykdomo projekto renginys apie išskirtinę giminę
Zapyškyje vyko Viešosios bibliotekos vykdomo projekto renginys apie išskirtinę giminę

Vykdant Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Iš ko susideda Lietuva?“, kuris apima ne tik Garliavos apylinkes, bet ir visą Kauno rajoną, balandžio 11 d. Zapyškyje įvyko renginys, įkūnijantis vieną iš keturių jo ciklo dalių – „Uždegantys žmonės“.

Ilgametė Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rita Pauliukaitienė pristatė Zapyškio pagrindinės mokyklos aštuntokams ir jų mokytojai Mildai Ratomskienei iškilią, nors ir ne taip gerai plačiojoje visuomenėje žinomą giminę – Krikščiūnus.

Mokytoja Rita paruoštomis skaidrėmis atskleidė penkių giminės atstovų istorijas ir jų gyvenimo aplinkybes. Visiems susirinkusiesiems buvo įdomu sužinoti, kad vienas iš keturių brolių – Antanas Krikščiūnas – buvo Lietuvos kariuomenės topografijos skyriaus viršininkas, Juozas Krikščiūnas – Kauno apygardos prokuroras, o Matas Krikščiūnas – vienos iš to meto prestižiškiausių gimnazijų – Aušros gimnazijos – direktorius. Dar vienas sūnus – Jurgis Krikščiūnas – net du kartus yra buvęs Lietuvos žemės ūkio ministras, o jo sūnus Jurgis Krikščiūnas-Rimvydas – Dainavos apygardos partizanų štabo ryšių skyriaus viršininkas. Moksleiviai susidomėję klausėsi šios netradicinės paskaitos, pateikė ne tik su šia konkrečia tema, bet ir to meto laikotarpiu susijusių klausimų.

Kadangi šį viešosios bibliotekos projektą remia Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, po paskaitos vyko interaktyvi viktorina. Į šį susitikimą Zapyškyje mokytoją Ritą Pauliukaitienę atlydėjusi Viešosios bibliotekos bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė kiekvienam teisingai atsakiusiam į mokytojos Ritos užduotus klausimus įteikė po fondo įsteigtą prizą – knygą. Šį susitikimą padėjo suorganizuoti viešosios bibliotekos Zapyškio padalinio bibliotekininkė E. Čirkova.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė