Pradinis Naujienos Užtemdyta poezija

Užtemdyta poezija

Užtemdyta poezija
Užtemdyta poezija

Balandžio 8 d. Raudondvario bibliotekoje vyko edukacija „Užtemdyta poezija“. Edukaciją vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorius Benas Drukteinis, edukacijoje dalyvavo Raudondvario gimnazijos 7 klasės mokiniai ir jų lietuvių kalbos mokytoja Albina Šidlauskienė.

Benas pristatė, jog „Užtemdyta poezija“ yra visai neseniai atsiradusi „meno forma“, kuri dar nėra plačiai paplitusi pasaulyje, o Lietuvoje jos dar visai nebuvo. Užtemdyta poezija gali būti kuriama naudojant senų knygų puslapius ar netgi straipsnius, nukopijuotus iš spaudos. Naudojant esamo teksto puslapius, žmonės, kuriantys užtemdytą poeziją, atskiria žodžius ar trumpas frazes, kad sukurtų lyrinius šedevrus. Šioje edukacijoje atsispindi skirtingų meno elementų, tai yra dailė, literatūra.
Šiam susitikimui Benas parinko lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjo, menininko Jono Meko eilėraščius iš knygos „Gėlių kalbėjimas“. Kiekvienas mokinys iš eilėraščių turėjo pagal save sukurti naujus šedevrus bei jiems pritaikyti iliustracijas. Septintokai, buvo sužavėti edukacija ir noriai bei aktyviai atliko užduotį, vėliau Benas pristatė mokinių sukurtus kūrinius.
Ir mokiniai, ir jų mokytoja buvo labai patenkinti užsiėmimu, mokytoja pasidžiaugė, kad kaip tik rytoj su septintokais pradės nagrinėti Jono Meko kūrybą, džiaugėsi, kad šiandien edukatorius Benas padarė tarsi įvadą į jų pamoką.