Naujienos

Vaikų knygos diena Ramučių bibliotekoje

Vaikų knygos diena Ramučių bibliotekoje

Minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, balandžio 1 dieną , Ramučių bibliotekoje svečiavosi vaikų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė. Susitikime dalyvavo Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus 1-2 klasių moksleiviai ir jų mokytojos L. Bublienė ir R. Zubkova.

Rašytoja pristatė savo knygelę ,,Kaip zuikis jausmus pažino". Tai linksma, intriguojanti istorija apie kranklės pagrobto zuikelio kelionę namo. Knygelėje mokoma pažinti penkis jausmus: liūdesį, pavydą, baimę, pyktį ir džiaugsmą. Po knygelės pristatymo, ilgų diskusijų, vaikučiai patys bandė iliustruoti jausmus paveikslėliuose.
Lauksime kitų susitikimų su rašytoja Šarūne Baltrušaitiene.

Į Ramučių biblioteką paminėti Tarptautinės vaikų knygos dienos balandžio 2 dieną rinkosi Ramučių skyriaus ketvirtokai. Tarptautinė vaikų knygos diena kasmet švenčiama balandžio 2-ąją, garsaus danų pasakininko-H. C. Anderseno gimimo dieną. Kasmet iš kitos šalies iškeliauja vaikų rašytojo kreipimasis į skaitytojus. 2019 metų šventės rėmėjas IBBY Lietuvos skyrius. Rytmetis prasidėjo bibliotekininkės skaitomu Kęstučio Kasparavičiaus kreipimusi į skaitytojus "Knygos padeda neskubėti". Išklausę mėgstamo rašytojo teksto diskutavome apie skaitymą, jo teikiamą naudą asmenybės formavimui. Nepamiršome ir Anderseno pasakų. Skaitėme jautrią ir pamokančią šio pasakoriaus pasaką "Lakštingala‘‘.
Renginio pabaigoje meninio skaitymo konkurso nugalėtojai Rusnė Stulgaitytė, Milda Kupreščenkovė ir Vytautė Vervečkaitė deklamavo lietuvių poetų eiles.


Ramučių padalinio vyr. bibliotekininkė V. Stavavojienė