Pradinis Naujienos Vaikų knyga - tai pagarba mažųjų didybei

Vaikų knyga - tai pagarba mažųjų didybei

Vaikų knyga - tai pagarba mažųjų didybei
Vaikų knyga - tai pagarba mažųjų didybei

Knyga - paslaptis, kur aptiksi ir tai, ko neieškojai arba ko dar nemoki rasti. Vaikų knygos diena turi savo gilias tradicijas. Ji švenčiama kartu su pasakų kūrėjo H. K. Anderseno gimtadieniu.

Balandžio 2-ąją minint vaikiškos knygos dieną, Vilkijos miesto bibliotekoje rinkosi Vilkijos mėgėjų teatro „Vizija“ jaunieji artistai su režisiere Irena Štilpaite ir Vilkijos gimnazijos vyresniųjų klasių moksleiviai. Kiekvienas popietės dalyvis dalinosi prisiminimais apie perskaitytą pirmąją knygą. Kaip sudėtinga buvo ją pasirinkti. Pasirinkimai buvo įvairūs: kieno pirmieji eilėraščiai, kieno pasakos. Svarbu, kad knyga būtų spalvota, kietais viršeliais ir didelėmis raidėmis. Džiugu, kad daugelio pirmasis knygos pasirinkimas –atvedė į biblioteką ir išliko atmintyje iki šių dienų.
Aptarus pirmąsias vaikiškas knygas, sugrįžome į šių dienų aktualijas. Teatro „Vizija“ jaunasis artistas Linas Ivanauskas skaitė ištraukas iš Romen Gary knygos „Aušros pažadas“, Sigito Gedos „Giesmė apie pasaulio medį“, Justino Marcinkevičiaus „Heroika arba pamišėlio pasmerkimas“.
Popietės metu aptarėme šių dienų rašytojų kūrybą , pasidalinome mintimis apie skaitymo prasmę. Bibliotekininkės kartu su režisiere Irena Štilpaite pasidžiaugė geranorišku jaunimo dalyvavimu bibliotekos renginiuose.


Vilkijos filialo vyr. bibliotekininkės
Jolanta Bačėnienė, Zita Ruzgienė