Pradinis Naujienos Tarptautinė vaikų knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Tarptautinė vaikų knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Tarptautinė vaikų knygos diena Šlienavos bibliotekoje
Tarptautinė vaikų knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Balandžio 2 – oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji švenčiama kartu su danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Šiemet garbė kurti šventės plakatą ir kreipimąsi į viso pasaulio skaitytojus teko mūsų šaliai. Ši užduotis buvo patikėta garsiausiam Lietuvos knygų iliustruotojui ir rašytojui Kęstučiui Kasparavičiui.

Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti. Tarptautinės vaikų knygos dienos proga rašytojas linki visiems įdomių knygų, taip pat – kad ir patys būtume knygoms įdomūs!
Šią šventinę dieną į Šlienavos biblioteką atskubėjo Šlienavos pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Želvita Jankune ir mokyklos bibliotekininke Jurgita Vingiliene. Samylų kultūros centro režisierė Laima Kalėdaitė padovanojo vaikams Kęstučio Kasparavičiaus istoriją „Marsiečiai“ , ją paversdama spektakliuku ir įtraukdama vaikus į vaidinimą. Buvo daug emocijų: ir juoko, ir džiaugsmo ir nustebimo ir ... Spektakliuko gale bibliotekininkė įteikė vaikams „marsietį“, kurį reiks globoti ir prižiūrėti, laistyti, kad užaugtų žali plaukai, o paskui jau prižiūrėti šukuoseną. Šių pareigų ėmėsi klasės seniūnė Žemyna.
Bibliotekoje buvo parengta Kęstučio Kasparavičiaus knygų paroda. Augustas, Žemyna ir Ugnius išsirinko po istoriją ir labai gražiai jas perskaitė. Nuoširdus ačiū visiems dalyvavusiems! Iki kitų susitikimų!


Šlienavos filialo vyr. bibliotekininkė E. Grušienė