Naujienos

Vaikų knygos dienos šventėje dalyvavo vaikų rašytoja Kotryna Zylė

Balandžio 2-oji – tarptautinė vaikų knygos diena – yra didžiulė šventė kiekvienam skaitančiam vaikui, tėvams, mokytojams, bibliotekininkams ir visiems, kurie myli vaikų knygas. Šiemet ši šventė Lietuvai ypatingai svarbi. Kasmet pagrindinį šventės akcentą – tarptautinės knygos dienos plakatą ir kreipimąsi į viso pasaulio vaikus – piešia ir rašo vis kitos šalies vaikų rašytojai ir dailininkai. Šiemet pirmąkart istorijoje ši misija patikėta Lietuvai – plakatą ir kreipimąsi į vaikus sukūrė ne tik Lietuvos, bet ir daugelio kitų pasaulio šalių vaikų mėgstamas rašytojas ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius.

Dar smagiau, jei šią nuostabią šventę galima švęsti į svečius pasikvietus vaikiškų knygų autorių! Šįkart Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vaikų knygos dieną švęsti atvyko vaikų rašytoja Kotryna Zylė. Trijų knygų – „Mažylis milžinas“, „Didžioji būtybių knyga“ ir neseniai išleistos mistinės knygos paaugliams „Sukeistas“ autorė ne tik rašo, bet ir pati iliustruoja savo knygas, kad apie knygos gimimo procesą gali papasakoti visiems besidomintiems išties labai daug bei įdomaus.

Atšvęsti vaikų knygos dieną ir susitikti su Kotryna Zyle bibliotekos konferencijų salėje susirinko nemažas būrys moksleivių – Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Dalia Gvazdauskiene bei šios mokyklos Mastaičių skyriaus trečiokai su savo mokytojomis Nijole Šmatavičiene ir Valerija Rutkauskiene. Iš pradžių vaikų centro bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė pasveikino visus su tarptautine vaikų knygos diena, kuri būtent balandžio 2-ąją švenčiama minint visame pasaulyje žinomo pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienį. Vėliau trys jaunieji šventės dalyviai garsiai perskaitė Kęstučio Kasparavičiaus kreipimąsi į viso pasaulio vaikus.

Tuomet renginio viešnia Kotryna Zylė pristatė savo dvi knygas „Mažylis milžinas“ ir „Didžioji būtybių knyga“, kuriose šiuolaikiškai pristatoma šiais laikais jau ne itin populiari tema – mitologija. Smagu, jog autorė ne tik pasakojo apie pačias knygas, bet ir atskleidė nemažai linksmų iliustracijų atsiradimo užkulisių. Vėliau ji atsakinėjo į vaikų klausimus ir dalino autografus. Po valandėlės Kotryna Zylė lankėsi naujutėlėje Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Piliuonos padalinio bibliotekoje, įsikūrusioje Piliuonos gimnazijoje. Čia į susitikimą atvyko 3 klasės mokiniai su mokytoja Terese Simanaitiene, 4 klasės mokiniai su mokytoja Danute Stankevičiūte ir parengiamosios klasės mokinukai su mokytoja Sigita Valčiukiene. Čia taip pat netrūko susidomėjusių žvilgsnių ir klausimų. Po pristatymo Piliuonos vyr. bibliotekininkė Marytė Naunčikienė dėkodama autorei už smagų renginį padovanojo savo rankų darbo suvenyrų.

Kauno rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos
Vyr. bibliotekininkė Š. Baltrušaitienė