Naujienos

Viešojoje bibliotekoje - interaktyvi pamoka „Pinigų evoliucija“

Viešojoje bibliotekoje -  interaktyvi pamoka „Pinigų evoliucija“

Šiandien pinigai egzistuoja ir neturėdami savo materialaus pavidalo. Dažnas net nesusimąstome, kas yra pinigai? Kam iš tikrųjų jie reikalingi? Kokia jų pagrindinė funkcija? Nepriklausomai nuo pinigų formos jie atlieka tas pačias pagrindines funkcijas. Tai visuotinai pripažinta mainų, atsiskaitymo, kaupimo priemonė ir apskaitos vienetas, leidžiantis įkainoti prekes ir paslaugas.


Jau praėjo ketveri metai kaip Lietuvoje cirkuliuoja eurai, o atrodo dar visai neseniai džiaugiamės savo valstybine valiuta – litais, kurių išvaizda taip pat ne kartą keitėsi ir šiandien jau sunkiai atpažįstamas net ir vieno lito banknotas.
Kovo 28 d. Viešosios bibliotekos Vaikų centre vykusioje interaktyvioje pamokoje – viktorinoje „Pinigų evoliucija“ prisiminėme lito raidą, išvaizdą, vertę. Susipažinome su pinigais buvusiais iki litų, bei kitais įdomiais faktais apie dabartinius pinigus – eurus.
Pamokoje dalyvavo Garliavos A. Mitkaus mokyklos 6 klasės moksleiviai ir matematikos mokytoja Roma Kuršvietienė.
Skaitmeninės savaitės 2019 sūkuryje moksleivius supažindinome su bibliotekos teikiamomis įvairiomis veiklomis ir visiems dalyviams įteikėme akcijos įsteigtus prizus.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė