Naujienos

Kovo mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Kovo mėnesio veiklos Saulėtekio bibliotekoje

Mėnesį pasitikome literatūrine valandėle skirta Rašytojų dienai paminėti. Išsirinkome labiausiai patinkančių autorių knygeles, kurias iliustravome bei garsiai skaitėme ištraukas. Tarp favoričių – garsiausia Švedijos karvutė Mamulė Mū, jau ne vienus metus pažįstama ir mylima jaunųjų Lietuvos skaitytojų, kuri nesitenkina nuobodžiu karvės gyvenimu: „...negaliu gi aš amžinai stovėti, gromuliuoti ir į ką nors spoksoti vien dėl to, kad esu karvė, mūūū...“.

Labai patiko ir Kazio Sajos detektyvas „Knygų mugė“... nuotaikinga, įdomi, pamokanti istorija vaikams.
Biblioteką aplankė ir Užgavėnių personažai, kartu vyko nuostabi popietė Vaikų dienos centre su blynais ir „išdaigom“.
Minint „Lietuvių kalbos dienas“ bibliotekoje vyko dailyraščio konkursas, kur perrašėme ištraukas iš Juozo-Tumo Vaižganto kūrybos. Tai ką nurašėme ir garsiai perskaitėme. Pasirodo, tai nėra taip paprasta. Turtinga ir įvairi Vaižganto kalba – neįprastas reiškinys šių dienų skaitytojui.
Laimės dieną paminėjome kartu su Vaikų dienos centro vaikais, kur buvo skaitoma istorija apie malonius jausmus: laimę, džiaugsmą, kartu aptarėme ją. Kiekvienas papasakojo savo istoriją, kuri suteikė laimę. Vaikai turėjo galimybę išsitraukti dovanėles iš Laimės šulinio. Drauge gėrėme kakavą, buvo pristatyti vaikų piešiniai, kartu diskutavome, kad laimę gali suteikti labai skirtingi dalykai: ledai, gamta, gėlė, draugai, mamos apkabinimas, draugo šypsena.
Biblioteką aplankė KRSVB edukatorius Benas Drukteinis ir suteikė galimybę vaikams lavinti kūrybinius ir naudojimosi išmaniosiomis technologijomis įgūdžius. Vyko užsiėmimas „Mano Super Herojus komiksuose“. Vaikai atskirai ir poromis kūrė įdomias istorijas naudodami planšetes. Džiaugėmės šia galimybe ir gražiais rezultatais.
„Skaitmeninės savaitės“ metu įvyko tam skirtas protmūšis „Interneto platybės“, senjorams suteiktos asmeninės konsultacijos apie informacijos paiešką Internet‘e.

Saulėtekio filialo vyr. bibliotekininkė Gutijera Steponaitienė