Naujienos

Eigirgalos bibliotekoje skaitome knygeles kitaip...

Eigirgalos bibliotekoje skaitome knygeles kitaip...

Kaip neatsiejama sritis nuo gyvūnų terapijos, viena iš populiariausių ir vis daugiau dėmesio sulaukianti yra šunų terapija, dar kitaip vadinama kaniterapija. Tai gana jauna sritis, lyginant su kitomis terapijomis, tačiau šunų nauda negalima abejoti. Tyrimais įrodyta, kad ši terapija turi teigiamą poveikį žmogaus fizinei bei psichinei sveikatai.

„Skaityti gali ateiti bet kas: vaikas, sunkiai jungiantis raides į skiemenį, jaunuolis, turintis viešojo kalbėjimo baimę, suaugęs žmogus, kenčiantis dėl mikčiojimo, arba senjoras, besimokantis iš naujo dėlioti raides po patirto insulto. Visa, ką turi daryti atėjusysis – 15 minučių skaityti šuniui. Skaitymo tikslas yra sukurti malonią atmosferą ir formuoti su skaitymu susijusias malonias asociacijas. Malonūs išgyvenimai, susiję su skaitymu ir bendravimu su šunimi, skatina vaikus drąsiau skaityti, laisviau jaustis ir atsikratyti baimių.( cit. Kaniterapijos savanorė Laura Kirvelytė-Vasiliauskė)“.

Taigi ir  š.m. kovo 5 d., į Eigirgalos biblioteką atlapsėjo šuo. Nepaprastas šunelis, o labai didelis, gražus, baltas  šuo – Denis su savo šeimininke R. Kudirkiene.

Jis atėjo, kad vaikučiai jam paskaitytų knygeles: „Paskaityk man  „Šuniuko Triufelio nuotykiai“

Mokausi skaityti „Kačiukų pasaulis“ bei Atradimo džiaugsmas „Nelė ir cezaris“.

O Denis, kaip dera puikiai išauklėtam šuniui, spinduliavo ramybę ir kvietė mėgautis puikia popiete.

Ar drąsu buvo skaityti keturkojui draugui? - paklausėme vaikų. Vaikai atsakė, kad jiems labai patiko ir buvo įdomu. Be abejo juk skaitymas su šunimi gali padėti žmonėms atgauti savivertę, mažinti jų atskirtį, grąžinti pasitikėjimą savimi.

Eigirgalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė  D.Venslovienė