Naujienos

Paskaita-ekskursija, skirta 150-osioms Juozo Naujalio gimimo metinėms

Paskaita-ekskursija, skirta 150-osioms Juozo Naujalio gimimo metinėms

Pirmąją pavasario dieną, Raudondvario bibliotekai bendradarbiaujant su Kauno rajono muziejumi, buvo surengta ekskursija apie didį Lietuvos kompozitorių, vargonininką, choro dirigentą, pedagogą Juozą Naujalį. Šių metų, balandžio 9 d. bus minimos 150-osios kompozitoriaus gimimo metinės, atsižvelgiant į sukaktį bei kompozitoriaus darbų įtaką Lietuvos muzikai, Seimas 2019-uosius paskelbė Juozo Naujalio metais.

Juozas Naujalis yra labai svarbi asmenybė ne tik visai Lietuvai, bet ir Raudondvario bendruomenei, nes čia buvo kompozitoriaus gimtinė, čia prasidėjo jo, kaip vargonininko, muziko kelias. Raudondvariečiai didžiuojasi, kad būtent iš jų kaimelio kilo ši talentinga asmenybė.

Ekskursijoje dalyvavę Kauno rajono Raudondvario senjorų klubo nariai, nors ir yra iš Raudondvario, tačiau tikrai sužinojo daug naujų detalių apie savo kraštiečio – Juozo Naujalio gyvenimo istoriją, kūrybos kelią, jo asmenybę, kurias puikiai, parinkdamas įdomiausias bei svarbiausias detales, papasakojo Kauno rajono muziejaus muziejininkas Andrius Marcinkevičius. Ekskursijos dalyviai turėjo puikią galimybę pamatyti, nuo vasario 16 d. iki kovo 10 d., Kauno rajono muziejuje, veikiančią parodą, skirtą, Juozo Naujalio 150-osios gimimo metinėms. Parodoje iškabinti informaciniai stendai apie svarbiausius kompozitoriaus gyvenimo įvykius, jo atminimo įamžinimus, eksponuojami Juozo Naujalio rankraščiai, asmeninės nuotraukos, dainynai.

Ekskursijos dalyviai buvo labai dėkingi Kauno rajono muziejui ir muziejininkui Andriui už pravestą ekskursiją ir parodoje esančios ekspozicijos pristatymą bei už galimybę iš arčiau pažinti svarbaus kraštiečio – Juozo Naujalio asmenybę.

Raudondvario filialo vyr. bibliotekininkė Eglė Marcinkevičienė