Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje savo knygas pristatė autorė ir režisierė iš JAV Vida Blydakaitė

Viešojoje bibliotekoje savo knygas pristatė autorė ir režisierė iš JAV Vida Blydakaitė

Viešojoje bibliotekoje savo knygas pristatė autorė ir režisierė iš JAV Vida Blydakaitė
Viešojoje bibliotekoje savo knygas pristatė autorė ir režisierė iš JAV Vida Blydakaitė

Lapkričio 28 d. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje šurmuliavo nemažas būrys vaikų. Su iš Jungtinių Amerikos valstijų vos 8 dienoms į Lietuvą sugrįžusia poete, dramaturge, prozininke Vida Blydakaite susitikti atvyko Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos Mastaičių skyriaus ketvirtokai su mokytoja Zofija Bukoveckiene, Garliavos Jonučių progimnazijos pirmokai su mokytoja Reda Zaščiurinskiene ir Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinukai su ugdymo pedagoge Zita Slizickiene.

Rašytoja į šį susitikimą atvyko su vasarą išleista knygele „Angeliuko Mykoliuko pasakaitės“ ir dar spaustuvės dažais kvepiančia ką tik pasirodžiusia eilėraščių knyga „Močiutės rezginėlė“. Pirmoji knygelė nuotaikingai pasakoja pamokančias istorijas vaikams, kuriose Angelas Mykoliukas įvairiose gyvenimiškose situacijose lydi, saugo ir globoja vaikus bei jų artimuosius. Antroji knyga, pasak autorės, lyg megztas močiutės krepšelis, į kurį sudėta įvairiausio žanro kūrinėlių: įvairūs eilėraštukai, eiliuotos mįslės apie vabalus, abėcėlės pasakėlės, smagūs eilėraštukai apie vaiko kasdienę rutiną namuose bei mokykloje ir eiliuotos pasakos Lietuvos piliakalnių padavimų motyvais. Daug šarmo ir puikios nuotaikos knygelių pristatymui suteikė ir poetės ilgametės draugės, dainuojamosios poezijos kūrėjos ir atlikėjos Ilonos Papečkytės dainos, kurių nemaža dalis gimė iš Vidos Bladykaitės eilėraščių.

Renginio pradžioje, pristačius viešnias, į visus kreipėsi dar vienas renginio svečias - pasaulio lietuvių centro vadovas bei šių knygelių leidėjas Valdas Kubilius. Jis visiems susirinkusiesiems papasakojo kaip knygos atkeliauja iki skaitytojo - apie knygos kūrimo etapą, rašytojo ir iliustratoriaus bendradarbiavimą, maketuotojo rolę bei spausdinimo ir įrišimo subtilybes bei apie tai, jog knygos gimimas gali užtrukti nuo kelių mėnesių iki net kelerių metų. Šios žinios buvo išties puiki dovana visiems susirinkusiesiems.

Toliau tęsė knygelių autorė Vida Blydakaitė ir muzikos atlikėja Ilona Papečkytė, kurios vaikus labai žaismingai ir įdomiai įtraukė į poezijos sūkurį. Pati autorė skaitė savo eiles, o intarpuose skambėjo keletas dainų pagal poetės eilėraščius. Be galo smagu buvo stebėti vaikus, kurie aktyviai pritarė dainuodami, švilpaudami, trepsėdami ir kitaip įsitraukdami į veiksmą. Dar įdomiau jiems tapo tuomet, kai poetė ėmė skaityti savo poetines mįsles apie vabalus. Kiekvienas teisingai atsakęs gavo po autorės knygelę, kurią po renginio poetė ir pasirašė, tad vos išgirdus pirmąsias poetinės mįslės eilutes iškart suošdavo rankų miškas.

Ne ką mažiau džiaugsmo sukėlė ir I. Papečkytės atsinešti instrumentai. Netrūko norinčiųjų išbandyti įvairiausius barškalus ir skambalus. Tuomet pritariant gitarai vaikai surengė netgi trumpą bendrą pasirodymą ir grodami instrumentais pritarė dainos žodžiams. Po renginio su vaikais Vida Blydakaitė ir Ilona Papečkytė apžiūrėjo viešosios bibliotekos erdves, prisėdo ant skaitymo suolelio, aplankė vaikų centro knygų namelį bei pasidomėjo bibliotekos istorija ir vykdomomis veiklomis. Susitikimas išties buvo šiltas ir nuotaikingas. Lauksime viešnių atvykstant ir kitais metasi!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Š. Baltrušaitienė