Pradinis Naujienos Šiaurės šalių literatūros savaitė Raudondvario bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Raudondvario bibliotekoje

Šiaurės šalių literatūros savaitė Raudondvario bibliotekoje
Šiaurės šalių literatūros savaitė Raudondvario bibliotekoje

Kasmet, nuo 1997 m., bibliotekose lapkričio mėnesį vykstą Šiaurės šalių literatūros savaitė. Pagrindinė projekto mintis uždegti šviesą ir susirinkti kartu skaityti ir klausytis pasakojimų iš knygų. Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė vyko lapkričio 12-18 dienomis. Šių metų tema buvo „Šiaurės herojai". Raudondvario bibliotekoje Šiaurės šalių literatūros savaitė buvo itin aktyvi.

Lapkričio 12-18 dienomis bibliotekoje buvo surengta literatūrinė paroda, kurioje buvo eksponuojamos populiariausios Šiaurės šalių rašytojų knygos vaikams ir suaugusiems.

Lapkričio 13 dieną bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros skaitymai paaugliams. Raudondvario gimnazijos septintos klasės moksleiviai žvakių šviesoje skaitė ištrauką iš norvegų rašytojo Simono Strangerio knygos paaugliams „Tie, kurių nėra". Po ištraukos skaitymų mokiniai atsakinėjo į klausimus, susijusius su Šiaurės šalių literatūra, herojais, rašytojais. Visi renginyje dalyvavę vaikai buvo apdovanoti specialiais Šiaurės šalių literatūros savaitei sukurtais knygų skirtukais.

Lapkričio 14 d. bibliotekoje lankėsi Raudondvario lopšelio - darželio priešmokyklinukų grupė, lydima auklėtojos Sandros Milašauskienės. Vaikai buvo supažindinti su Šiaurės šalių autorių knygomis, skirtomis vaikams. Po pažinties su Šiaurės šalių literatūra klausėsi skaitomų danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno pasakų „Bjaurusis ančiukas" ir „Karalaitė ant žirnio". Po skaitymų priešmokyklinukai spalvino pasakos herojų  - bjaurųjį ančiuką.

Lapkričio 12-16 dienomis Raudondvario biblioteka bendradarbiavo su Raudondvario lopšeliu-darželiu „Riešutėlis". Darželyje buvo surengta literatūrinė paroda „Šiaurės šalių literatūra vaikams", literatūrai skirtas knygas darželiui paskolino Raudondvario biblioteka. Visą savaitę auklėtoja vaikams sekė Šiaurės šalių pasakas, užsiėmė kūrybiniais darbeliais, žvakių šviesoje skaitė ištraukas iš autorių Elias ir Agnes Vahlundų knygos „Superherojų vadovas".

Lapkričio 16 d. biblioteką aplankė vaikai iš Raudondvario lopšelio - darželio „Riešutėlis". Darželinukams bibliotekininkės sekė norvegų pasaką „Milijonas kačių". Mažieji dalyviai susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, kaip dėdulė turėjo iš milijono kačių išsirinkti vieną patį dailiausią kačiuką. Po pasakojimo kiekvienas vaikas pasigamino sau patį mieliausią katinėlį, sugalvojo jam vardą ir kartu su katinėliais laimingi iškeliavo atgal į darželį.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
Eglė Marcinkevičienė