Pradinis Naujienos Knygos skaitymo šventė Ežerėlio, Padauguvos ir Batniavos bibliotekose

Knygos skaitymo šventė Ežerėlio, Padauguvos ir Batniavos bibliotekose

Ežerėlio bibliotekoje - knygos skaitymo šventė
Ežerėlio bibliotekoje - knygos skaitymo šventė

Ežerėlio bibliotekoje - knygos skaitymo šventė

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė) yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden" federacijos kuruojamas projektas, propoguojantis skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, švietimo idealus Šiaurėje bei kaimyniniuose regionuose. Šiemet šios savaitės ašimi tapo metų temai „Šiaurės herojai" skirtos knygos.

Ežerėlio bibliotekoje vyko knygos skaitymo šventė. Renginyje dalyvavo Ežerėlio pagrindinės mokyklos ketvirtos klasės moksleiviai su mokytoja B. Kaminskiene. Skaitėme ištraukas iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė". Knygoje pasakojama apie didžiausią pasaulyje pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę ir jos nepakartojamus nuotykius kartu su savo draugais Tomiu ir Anika. Po skaitymo vaikai aktyviai dalyvavo knygos aptarime ir diskusijoje apie šios knygos herojus. Vyko viktorina apie Šiaurės šalis.

Šiaurės šalių savaitė Padauguvos bibliotekoje

Kiekvienais metais Padauguvos biblioteka dalyvauja Šiaurės šalių savaitėje. Pagrindinė šios iniciatyvos idėja - populiarinti literatūrą ir knygų skaitymą, skatinti savišvietą. Šiaurės šalių savaitę sudaro dvi dalys -skaitymas vaikams „Auštant" ir skaitymas suaugusiems - „Temstant".

Šiaurės šalių savaitei skirti renginiai Padauguvos bibliotekoje prasidėjo lapkričio 12 d. garsiniais skaitymais žvakių šviesoje. Skaitantysis užsidėjo pasigamintą kaukę, pagamintą kūrybinės popietės Piešiu superherojų kaukę" metu ir skaitėme ištrauką iš A. E. Vahlund knygos. Skaitančiojo klausėmės atidžiai, kad galėtume išsirinkti labiausiai patikusi herojų, po to galėjome tai pavaizduoti piešiniuose su klausimais - kas jie tokie ir kaip jie atrodytų šiandien - jei gyventų 2018 m.?

Bibliotekoje buvo eksponuojama Šiaurės šalių autorių knygų paroda. Šiaurės šalių savaitės metu bibliotekoje vyko popietė „Rudeniškos šėlionės su Pepe Ilgakojine", kurios metu moksleiviai piešė mylimą personažą  - Pepę savo piešiniuose. Šią savaitę vyko garsiniai skaitymai ir suaugusiems, kuriuose noriai dalyvavo ir skaitomų ištraukų iš romano „Islandijos karaliai" klausėsi aktyvios bibliotekos lankytojos.

Šiaurės herojai Batniavos bibliotekoje

Lapkričio 12 d. daugelyje šalių, o taip pat ir Lietuvoje, startavo Šiaurės šalių literatūros savaitė „Šiaurės herojai". Šiai savaitei pažymėti Batniavos bibliotekoje vyko 4 renginiai. Šiaurės šalių literatūros savaitę pradėjome garsiniais ištraukų skaitymais iš švedų E. ir A. Vahludų knygos „Supeherojų vadovas".

Lapkričio 13-osios rytmetį į Batniavos biblioteką sugužėjo patys mažiausieji - tai Batniavos mokyklos -daugiafunkcio centro vaikų darželio auklėtiniai. Visi kartu žiūrėjome animacinį filmuką apie Karlsoną, sukurtą pagal švedų rašytojos A. Lindgren knygą „Mažylis ir Karlsonas kuris gyvena ant stogo". Vėliau vaikai užsiėmė kūrybiniu darbu - piešė ir spalvino animacinius herojus.

Lapkričio 14 d. visus, mėgstančius piešti,  kvietėme į suomių rašytojos T. Janson dieną. Susitikimo metu kalbėjome apie T. Janson knygų herojus Trolius Mumius, vėliau juos spalvinome. O lapkričio 15-osios pavakare vaikus kvietė bibliotekos „Kino teatras" į animacinio filmo pagal A. Lindgren kūrinį „Pepė ilgakojinė" peržiūrą . Taip pat visą Šiaurės šalių literatūros savaitę bibliotekoje veikė literatūros paroda „Po šiaurės šalis pasidairius".

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Mickevičienė
Padauguvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Jarienė
Batniavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D. Mejarienė