Naujienos

Dailininko Medardo Pūko viešnagė Babtų miestelio bibliotekoje

Dailininko Medardo Pūko viešnagė Babtų miestelio bibliotekoje

Lapkričio mėnesį Babtų bibliotekoje turėjome ypatingą svečią - dailininką Medardą Pūką, kuris atvyko ne tik papasakoti apie save, bet ir atvežė įspūdingą parodą.

Negaliu nepristatyti ir neparašyti apie šį labai įdomų žmogų! Gyvenantis Jonavoje dailininkas Medardas Pūkas, užauginęs penkis savus vaikus, iš tėvelio paveldėjęs dailininko amatą, laisvalaikiu piešia gamtą. Į Babtų biblioteką atkeliavo net 50 jo tapybos darbų. Pagrindinė dailininko darbų tema: ''Metų laikai''. Bibliotekos lankytojų teigimu M. Pūko darbai ypatingi, tad daugelis net norėtų šiuos darbus įsigyti. Viena aktyvi mūsų bibliotekos skaitytoja dailininkui už dovanotą paveikslą mainais padovanojo iš Venecijos atvežtą karnavalinę kaukę, su kuria Medardas Pūkas mielai nusifotografavo. Medardas su žmona užauginę savo vaikus iš vaikų namų paėmė globoti dar 4 vaikučius (net trys iš jų - iš vienos šeimos). Apie tai jis kalba: „Dideli dalykai padaromi paprastai. Nereikia mūsų klausti, kodėl mes į savo šeimą priėmėme be tėvų globos likusius vaikus. Reikia klausti, kaip juos buvo galima palikti", – sako jau daugiau nei dešimt metų Jonavoje gyvenantys Ramunė ir Medardas Pūkai. Ramunė ir Medardas Pūkai nėra užgyvenę didelių turtų, išskyrus penkis savo pačių užaugintus vaikus. Sutuoktiniai sako, kad svarbiausia vertinti žmones, o ne daiktus, todėl net dalį namuose susikaupusių daiktų jie tiesiog išmetė!

Jie daug bendrauja su vaikais, domisi menu ir apsiskaitę, nes yra itin aktyvūs Jonavos miesto bibliotekos lankytojai. Atvykę į susitikimą su dailininku M. Pūku vaikai dailininko paraginti taip pat piešė. Jaunieji menininkai savo sukurtus piešinėlius paliko bibliotekai. Įkvepiantis pavyzdys gali padrąsinti ne vieną, o Medardo ir jo žmonos poelgis auginti dar 4 vaikučius, manau prilygsta šiais laikais didvyriškumui. Taigi, meilė, supratimas, pagarba ir begalinis troškimas matyti ir kurti aplink vien grožį ir įkvepia Medardą kūrybai.  

Kviečiame visus apsilankyti bibliotekoje ir pasigrožėti dailininko M. Pūko nuostabiais tapybos darbais!

Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Barkauskienė