Naujienos

Turiningas ir aktyvus spalis Zapyškio bibliotekoje

Susitikimas su vaikų rašytoja Šarūne Baltrušaitiene

Zapyškio bibliotekoje Pasaulinės psichikos sveikatos dienos paminėjimas

Spalio 10 dieną bibiotekoje minėjome Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Zapyškio mokyklos socialinė pedagogė Rasa, visuomenės sveikatos specialistė Viktorija ir psichologė Vilma pakvietė vyr. bibliotekininkę Elviną Čirkovą paminėti kartu Pasaulinę psichikos sveikatos dieną.

Susirinkę lauke moksleiviai skelbė netradicinės pamokos „Skirtingi, bet vieningi“ pradžią: vaikai sužinojo apie psichikos sveikatą, dalyvavo keturiose skirtingose užduočių stotelėse. Viena iš stotelių buvo biblioteka. Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė Elvina Čirkova pakvietė vaikus pasižiūrėti filmuką „Ropė“. Po filmuko peržiūros vaikai patys vaidino šią pasaką. Atliktos užduotys skatino mokinių bendradarbiavimą. Supratę bendrystės svarbą ir pagalbos būtinybę bei pagalbą sergančiąjam moksleiviai žadėjo vėl netrukus sugrįžti į biblioteką. 

Zapyškio bibliotekoje edukacinės pamokėlės ,,Būk saugus, mokiny“

Spalio 12 dieną Zapyškio bibliotekoje vyko pradinių klasių mokinukams edukacinės pamokėlės, kurias organizavo mokyklos sveikatos specialistė Viktorija Sorė, tarpininkaujant su Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresniuoju inspektoriumi Rūteniu Lape ir vyriausiąja specialiste Jūrate Dabkuviene. Šie specialistai vykdo saugos akciją „Būk saugus, mokiny“, kurios metu lankydamiesi įvairiose ugdymo įstaigose moksleiviams pasakoja apie saugų elgesį nelaimės metu. Bibliotekoje susirinkusiems moksleiviams akcijos vykdytojai pristatė prevencines priemones bei mokė vaikus saugaus elgesio taisyklių. Pamokėlių pabaigoje vaikai turėjo pademonstruoti įgytas žinias: kaip elgtųsi ir evakuotųsi gaisro metu.

Zapyškio bibliotekoje susitikimas su vaikų rašytoja Šarūne Baltrušaitiene

Spalio 17 d. Zapyškio pagrindinės mokyklos trečios klasės moksleiviai, lydimi mokytojų Virginijos Jurkšienės ir Audronės Reipienės, atėjo į biblioteką susitikti su knygelės „Kaip zuikis jausmus pažino“ autore Šarūne Baltrušaitiene. Susirinkusiems moksleiviams rašytoja papasakojo apie save ir nuo vaikystės išlikusį pomėgį skaityti knygas bei pristatė savo knygelę. Renginio metu vaikai ne tik klausėsi zuikio nuotykių, bet ir piešė veidukus išreiškiančius jausmus, o pasibaigus susitikimui vaikai, mokytojos ir bibliotekos darbuotojos dėkojo Šarūnei už šiltą knygelės pristatymą. Renginio pabaigoje visi norintys turėjo galimybę įsigyti knygučių su autorės autografu.

Zapyškio bibliotekoje - nuotykinių lenktynių sezono uždarymas

Jau tampa tradicija, kad „Expedicija“ organizuojamose lenktynėse viena iš komandinių užduočių vyksta Zapyškio bibliotekoje. Taip ir šį kartą vienam iš „Expedicijos“ komandos dalyvių burtų keliu pasirinktoje knygelėje reikėjo atrasti pažymėtą eilėraštį, kurį beskaitant kiti komandos dalyviai turėjo improvizuoti ir suvaidinti girdimą tekstą. Lenktynių dalyviai bibliotekoje atlikinėję „Expedicijos“ komandos parengtas užduotis buvo itin originalūs ir kūrybingi. Džiaugiamės lenktynių dalyvių sėkme ir jų apsilankymu mūsų bibliotekoje, juk kiekvienas susitikimas - tai nauja patirtis ir naujas nuotykis. Dėkojame „Expedicija“ vadovui Skirmantui Paukščiui už bendradarbiavimą ir išsiskiriame tikrai neilgam - tik iki kitų lenktynių.

Zapyškio bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Elvina Čirkova