Naujienos

Domeikavos bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai apie mokslo išradimus ir audio pasakų klausymai

Domeikavos bibliotekoje edukaciniai užsiėmimai apie mokslo išradimus

Spalio 1 dieną Domeikavos bibliotekoje lankėsi dvi penktokų klasės, kurias atlydėjo Domeikavos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, metodininkė Matusevičienė Vida. Užsiėmimo tikslas - skatinti vaikus domėtis mokslu, o taip pat ir plėsti savo žinias apie pasaulyje vykstančias inovacijas.

Moksleiviams buvo pasakojama apie įvairius mokslo išradimus: apie žmogaus genetiškai sukurtus gyvūnus, išskirtinius mokslinius tyrimus medicinoje ir aplinkos apsaugoje. Kartu žiūrėjome vaizdo įrašus apie žemės susikūrimą bei įdomiausias lankytinas pasaulio vietas.

Domeikavos bibliotekoje - audio pasakų klausymas bei diskusijos apie vaistus nuo tinginystės

Spalio 15 dieną Domeikavos bibliotekoje viešėjo 1 klasės Domeikavos gimnazijos moksleiviai, kuriuos atlydėjo pradinio ugdymo vyr. mokytoja Eligija Kušeliauskaitė.

Užsiėmimo metu moksleiviai klausėsi Vytauto V. Landsbergio audio pasakos „Tinginių pasakos“. Audio pasakos - tai puiki mokymosi priemonė, lavinti vaikų klausymą ir dėmesį. Taip pat klausantis profesionalių pasakotojų tono ir tinkamo pauzių įterpimo kūrinio metu, vaikai labiau jaučia ir reaguoja į kūrinio įvykių bei nuotaikos pokyčius, o svarbiausia - girdi taisyklingą lietuvių kalbos tarimą.

Antroje užsiėmimo dalyje diskutavome tinginystės tema. Vaikai piešė kaip supranta tinginystės reiškinį bei užsiėmimo pabaigoje diskutavome kaip šias problemas spręsti.

Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
E. Štulaitė