Pradinis Naujienos Ringaudų biblioteka aktyviai sutiko rugsėjį!

Ringaudų biblioteka aktyviai sutiko rugsėjį!

Ringaudų biblioteka aktyviai sutiko rugsėjį
Ringaudų biblioteka aktyviai sutiko rugsėjį

Auksinis ruduo pakvietė Ringaudų pradinės mokyklos 1B ir 1C klasių mokinukus drauge su mokytojomis Sigita Špiliauskiene bei Renata Nominaitiene susipažinti su biblioteka: jos teikiamomis paslaugomis ir turtingais bibliotekos knygų fondais.

Ringaudų bibliotekoje vaikai mėgsta praleisti laisvalaikį, žaisdami stalo žaidimus. Dalyvaujant Ringaudų laisvalaikio salės renginių organizatorei Aušrai bibliotekoje vyko kūrybinė žaidimų popietė „Kuriu istorijas“. Tą popietę viena istorija keitė kitą, o bibliotekoje skardėjo juokas ir begalinis nuotykių troškimas!

Rugsėjo mėnesį Ringaudų bibliotekoje startavo „Vaikų skaitytojų klubas“. Susirinkę klubo nariai skaitydami Gintaro Kaltenio knygos „Rainiuko Pikselio kelionės po Lietuvos miestus“ ištraukas kartu su katinu Pikseliu ir jo draugais keliavo po didžiuosius Lietuvos miestus. Naudodami planšetinius kompiuerius klubo nariai atsakinėjo į knygoje pateiktus istorinius klausimus. Vaikai linksmai ir informatyviai praleido laiką drauge! Susirinkę antrąjį kartą klubo nariai garsiai skaitydami Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“ keliavo rudenio takais.

Kūrybinės popietės „Linksmieji komiksai ir jų kūrimas“ dalyviai susipažino su komiksų kūrimo paslaptimis bei išlaisvindami savo fantaziją ir atskleisdami talentus patys kūrė savuosius komiksus.

Rugsėjo mėnesį Ringaudų biblioteką aplankė ir labai laukti dronai skraidūnai!!! Edukatorius S. Lipinskas mokė vaikus pilotuoti droną prijungus kamerą ir stebėti vaizdą su 3D akiniais.

Antradieniais 14 val. Ringaudų bibliotekoje vykstančiuose „Robotikos“ užsiėmimuose mokomės konstravimo ir programavimo subtilybių, augindami jaunąją išradėjų kartą!

Bibliotekoje lankytojai stebėjo tiesioginę transliaciją iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Jos metu išgirdo apie tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką ir kitas paramos aktualijas. Ši tema ypač aktuali ūkininkams: pašnekovai pateikė praktinių pavyzdžių, susijusių su žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimu, pristatė tiesioginių išmokų mokėjimo tvarką bei kitas naujoves.

Rugsėjo skambutis pakvietė ir suaugusius į kompiuterinio raštingumo kursus, kuriuose susibūrė dvi grupės dalyvių, norinčių išmokti naudotis internetu ir praplėsti skaitmeninius įgūdžius.

Šią vasarą Ringaudų bibliotekos skaitytojai dalyvavo Lietuvos bibliotekų organizuotose varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“. Deja, Ringaudų bibliotekos skaitytojai nepateko tarp dešimt laimingųjų ir nelaimėjo pagrindinių prizų, bet nusiminusių nebuvo. Ringaudų biblioteka apdovanojo visus varžytuvių dalyvius prizais!

Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems bibliotekos veiklose ir lauksime naujų iššūkių!

Ringaudų bibliotekos vyr. bibliotekininkės
V. Mitkuvienė, D. Šarakauskaitė