Pradinis Naujienos Aktyvus ir turiningas rugsėjis Užliedžių bibliotekoje

Aktyvus ir turiningas rugsėjis Užliedžių bibliotekoje

Aktyvus ir turiningas rugsėjis Užliedžių bibliotekoje
Aktyvus ir turiningas rugsėjis Užliedžių bibliotekoje

Rugsėjo mėnesį Užliedžių bibliotekoje karaliavo vaikai. Po vasaros atostogų vieni moksleiviai bibliotekoje leido laisvalaikį, žaisdami kompiuterinius žaidimus, kiti - naudojosi bibliotekos Wi-FI ir naršė savo mobiliuosius telefonus. Buvo ir tokių, kurie bibliotekoje ruošė namų darbus ar bendravo tarpusavyje, žaisdami stalo žaidimus.

Rugsėjo mėnesio antroje pusėje bibliotekoje vyko du renginiai. Pirmasis - tai pažintinė - edukacinė ekskursija po biblioteką, kuriojke dalyvavo Užliedžių skyriaus pirmokai ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai. Tiesa, kai kurie iš jų jau buvo lankęsi bibliotekoje, tačiau daugumai vaikų tai buvo pirmas kartas. Ekskursijos pradžioje vyr. bibliotekininkė V. Stancelienė vaikus susipažino su biblioteka, pristatydama joje vykstančias edukacines veiklas, skirtas mažiesiems. Taip pat papasakojo kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir supažindino su bibliotekos lankytojų taisyklėmis. Po įžangos sekė pažintis su knygų fondais: bibliotekos darbuotoja mažiesiems skaitytojams paaiškino kokia tvarka lentynose sudėtos knygos ir kaip greičiau surasti jiems patinkančias vaikiškas knygeles. Vėliau mažieji lankytojai tęsė pažintį su knygomis savarankiškai: išsirinkę po labiausiai patikusią knygą vaikai jas vartė, o jau mokantys skaityti skaitė pirmuosius jų puslapius. Pabaigoje vaikai iš išsirinktų knygelių pastatė „Knygų pilį“.

Antrasis renginys įvykęs rugsėjo mėnesį Užliedžių bibliotekoje - istorijos pamoka, skirta partizaniniam judėjimui paminėti. Pamokoje dalyvavo Užliedžių skyriaus 4 klasės moksleiviai, kurie bibliotekoje vykusios istorijos pamokos metu žiūrėjo filmą „Karas po karo: partizaninis judėjimas Lietuvoje“. Moksleiviai pagilino žinias apie vykusį karą ir partizanų vaidmenį jame. Pasibaigus filmui vyko diskusija ir trumpas filmo aptarimas. Renginys buvo skirtas Sąjūdžio metams ir Tėvo Stanislovo 100-mečiui paminti.

Užliedžių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
V. Stancelienė