Naujienos

Sitkūnų, Domeikavos ir Padauguvos bibliotekose garsiniai skaitymai ir nuotaikingos popietės skaitymų dalyviams

Garsiniai skaitymai Sitkūnų bibliotekoje

Garsiniai skaitymai Sitkūnų bibliotekoje

Rugsėjo 14 dieną mažieji Babtų darželio Sitkūnų skyriaus vaikučiai su auklėtoja atskubėjo į Sitkūnų bibliotekoje vykusius garsinius skaitymus. Prisijungdami prie skaitymo skatinimo akcijos vaikams ir paaugliams „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ ir skaitydami geriausias lietuvių autorių knygas, įprasminame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Garsinių skaitymų metu su renginio dalyviais skaitėme Vinco Pietario knygą „Lapės gyvenimas ir mirtis". Po skaitymų vyko lavinantys edukaciniai žaidimai. Susidomėję vaikai žaidė su vyr. bibliotekininkės Ritos Bacevičienės pagamintomis dėlionėmis. Turiningai praleistas laikas bibliotekoje skatina meilę knygoms ir ugdo vaikų žingeidumą.

Domeikavos bibliotekoje - interaktyvūs garsiniai skaitymai apie Lietuvos gamtą!

Rugsėjo 14 dieną Domeikavos bibliotekoje vyko interaktyvūs garsiniai skaitymai. Užsiėmime dalyvavo Domeikavos gimnazijos 3 klasės moksleiviai bei juos atlydėjusi pradinio ugdymo vyr. mokytoja Eugenija Reginienė. Kartu su vaikais skaitėme gamtininko ir rašytojo Selemono Paltanavičiaus knygą „Gamtos metų ratas“. Pirmoje dalyje nagrinėjome įdomiausius rudens metų laiko faktus, moksleiviai garsiai skaitė savo bendraklasiams.

Antroje užsiėmimo dalyje naudodamiesi išmaniuose telefonuose įdiegta programėle „Metų ratas“ stebėjome rašytojo kurtus video įrašus. Savo žinių pasitikrinimui atsakinėjome į knygoje užduotus klausimus. Vaikai mėgino atpažinti laukinių gyvūnų pėdsakus, nuodingų grybų rūšis bei sužinojo apie Lietuvoje gyvenančių gulbių įvairovę.

Labai džiugu, kad Lietuva gali pasigirti tokiais puikiais rašytojais, kurie mūsų augančiai kartai padovanoja galimybę pažinti Lietuvos gamtos grožį. Vaikai patikino, kad įgytos žinios buvo įdomios bei labai informatyvios.

Padauguvos bibliotekoje vasaros skaitymų aptarimui skirta popietė

Saulėtą rugsėjo popietę į Padauguvos biblioteką rinkosi jaunieji skaitytojai. Popietė buvo skirta vasaros skaitymų aptarimui. Vasaros skaitymų tikslas - skatinti vaikus ir paauglius skaityti lietuvių autorių knygas. Džiugu, kad į biblioteką skaityti atėjo ir iš miesto atvykę pas senelius vasaroti vaikai.

Popietėje apžvelgėme ir prisiminėme skaitytų knygų autorius, aptarėme kiek knygų, esančių „100 knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašę per vasarą perskaitė mūsų jaunieji lankytojai.

Užsiėmime dalyvavę jaunieji skaitovai prisipažino, kad skaityti - darbas nelengvas, ypač mažajam neįgudusiam, dar raideles tik pažinusiam skaitytojui. O vyresniems reikia nusiteikimo, nes vasarą tiek šaunių pramogų ir pagundų! Tačiau vasaros skaitymų dalyvių pastangos ir entuziazmas neliko be atpildo: perskaitytų knygų dėka jie patyrė ne vieną nuotykį, be to - aktyviausi skaitytojai buvo apdovanoti saldžiais prizais ir padėkos raštais.

Sitkūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Bacevičienė
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Štulaitė
Padauguvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė R. Jarienė