Naujienos

Ves vaikus rugsėjis...

Karmėlavos bibliotekoje nuotaikingos vasaros veiklos

Šiuo skambiu Zenės Sadauskaitės eilėraščiu Karmėlavos bibliotekoje baigėsi visą vasarą vykę garsiniai vasaros skaitymai. Vaikai rinkosi patys ir draugams rekomendavo labiausiai patikusias perskaitytas knygas. Šiais metais Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo skaitymo skatinimo akciją „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“, kurios metu raginome vaikus perskaityti geriausias lietuvių autorių knygas. 

Karmėlavos bibliotekoje vykusių garsinių skaitymų metu vaikus taip pat supažindinome su lietuvių autorių kūryba. Septintos klasės mergaitės skaitė ketvirtokams S. Nėries eiliuotą pasaką „Eglė žalčių karalienė“, L. Žutautės knygelę „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Bibliotekoje vyko animacinio filmo „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas ieško grybų“ peržiūra.

Patys jauniausieji bibliotekos lankytojai buvo pakviesti į susitikimą su vaikiškos knygelės „Domo dantukai“ autore Š. Baltrušaitiene. Vaikai vasaros metu kūrė perskaitytų knygų iliustracijas iš plastilino, žaidė stalo žaidimus. Vasarą bibliotekoje vyko kūrybinio ir informacinio raštingumo užsiėmimai vaikams su kompiuterine programa „Minecraft“. Aktyviausieji šios programos mėgėjai dalyvauja viešosios bibliotekos organizuotame konkurse „Šimtmečio pilis „Minecraft“ pasaulyje“. Laisvalaikį su knyga mėgstantys leisti bibliotekos lankytojai noriai dalyvauja skaitymo varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“. Džiugina tai, kad po skaitymų ar kitų užsiėmimų, jaunieji bibliotekos lankytojai neskuba namo, o laisvalaikį praleidžia žaisdami įvairius atmintį ir vaizduotę lavinančius bei vaikų reakciją ugdančius stalo žaidimus. Vasarai baigiantis neatsisveikiname su Jumis, nes rudenį biblioteka pakvies vaikučius į naujus kūrybinius užsiėmimus su komiksų kūrimo programa.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
Daiva Jankauskienė