Naujienos

Vaikų vasara Kulautuvos bibliotekoje

Vaikų vasara Kulautuvos bibliotekoje

Nepaprastai greitai prabėgo pirmieji vasaros mėnesiai - birželis, liepa bibliotekoje. Tačiau ir paskutinįjį vasaros mėnesį vaikų dar laukia daug naujų įspūdžių: kūrybinių ir edukacinių užsiėmimų bibliotekoje, susitikimų ir išvykų...

Net ir vsasaros atostogų metu moksleiviai noriai dalyvauja neformaliojo ugdymo edukaciniuose užsiėmimuose su kompiuterine programa „Minecraft“ ir kūrybiniame informacinių technologijų konkurse moksleiviams „Šimtmečio pilis „MINECRAFT" pasaulyje“ kuria savo pilis. Šis konkursas baigsis rugpjūčio mėnesį, tad dar nespėjusius paruošti savo darbų raginame suskubti.

Kulautuvos biblioteka prisijungė prie visoje Lietuvoje tebevykstančios viešųjų bibliotekų akcijos „Vasara su knyga“, kurios tikslas - organizuoti skaitymus vaikams, skleidžiant bendrą žinią: „skaitymas yra malonumas, skaitymas yra atostogos, skaitymas yra bendravimas“.

Saulėtą birželio 12 dienos popietę „Gamta aplink mane“ surengėme gamtoje. Skaitėme Annos Saksės knygą „Pasakos apie gėles“. Birželio 26 d. į biblioteką sugužėjo Kulautuvos vaikų dienos centro vaikai, kurie susipažino su naujomis knygomis. Skaitėme R. Dmuchovskienės knygą „Skruzdeliukas Nežiniukas“ ir klausėmės garso įrašo. Birželio 20 dieną susitikime su rašytoja Š. Baltrušaitiene Kulautuvos vaikų darželio auklėtiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Sveikų dantukų paslaptis“. Autorė pristatė savo knygeles, jas skaitė ir dalinosi patarimais, kaip mažiesiems taisyklingai prižiūrėti dantukus.

Milžiniško populiarumo sulaukęs ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“ ir šiais metais nuo birželio 1 dienos vėl kviečia visus literatūros gerbėjus pasigalynėti su savimi, atsiversti savo mėgstamas knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis. Džiugina tai, kad Kulautuvos bibliotekos skaitytojai: vaikai ir suaugę aktyviai registruojasi ir dalyvauja šiose varžytuvėse.

Tik ką pasirodė unikalus reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams ir paaugliams katalogas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“, sumanytas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Jame atsidūrė profesionalų bei skaitytojų nuomone reikšmingiausių vaikų ir paauglių knygų šimtukas. Skaitymo akcijoje „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ dalyvauja ir Kulautuvos miestelio vaikai. Jiems dalinami skaitomų knygų bukletai, o bibliotekoje vyksančius garsinius skaitymus praturtiname kitomis veiklomis: piešimu, mįslių minimu, žaidimais ir viktorinomis. Rugpjūčio 8 dieną į Kulautuvos biblioteką susirinkę vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Dronas - mano draugas“. Edukatorius Saulius Lipinskas supažindino gausų būrį vaikų su ketursparnių dronų funkcijomis bei jų ypatumais: papasakojo kodėl dronai skrenda, kiek dronas greitas, kaip dronas groja ir atskleidė daugelį kitų įdomių ir netikėtų faktų apie šiuos skraidūnus. Vaikai patys turėjo galimybę valdyti ketursparnius skraidūnus ir lauks sekančio susitikimo. Vasara dar nesibaigia, o kartu tęsiasi ir pramogos bibliotekoje. Tad kviečiame visus apsilankyti!

Kulautuvos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
N. Laurynienė