Pradinis Naujienos Vasara Ežerėlio bibliotekoje

Vasara Ežerėlio bibliotekoje

Vasara Ežerėlio bibliotekoje
Vasara Ežerėlio bibliotekoje

Džiugu, kad ir vasarą vaikai atranda sau įdomios veiklos Ežerėlio bibliotekoje. Čia jie bendrauja, skaito, žaidžia kompiuterinius žaidimus, renkasi ir skaito rekomenduojamą literatūrą pagal mokyklų programas, dalyvauja bibliotekoje vykstančiuose Vasaros skaitymuose, diskusijose, kūrybinėse dirbtuvėlėse, stalo žaidimų popietėse. Aktyviausi bibliotekos lankytojai, priėmusieji „Vasaros skaitymo iššūkį“, dalyvauja Vasaros skaitymų varžytuvėse.

Su mažaisiais skaitytojais garsinių skaitymų metu skaitome knygas, patekusias į „Šimto knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašą. Bibliotekoje vykstančių garsinių skaitymų metu su moksleiviais perskaitėme J. Marcinkevičiaus „Voro vestuves“, S. Nėries „Senelės pasaką“, A. Matučio „Margaspalvę genio kalvę“, J. Degutytės „Baltą gulbių sostą“, V. Žilinskaitės „Melagių pilį“, K. Jakubėno „Abėcėlę“, V. Žutautės „Kakę Makę ir netvarkos nykštuką“, J. Marcinkevičiaus „Grybų karą“ ir kitas populiarias šimtuko knygas.

Į Vasaros skaitymų rytmetį „Knyga laukia tavęs...“ buvo pakviesti Ežerėlio pagrindinės mokyklos stovyklautojai. Vaikai skaitė ištraukas iš A. Každailio knygos „Laivai ir jūrininkai“ bei dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėlėse gamino laivelius iš popieriaus.

A. Každailio knyga „Laivai ir jūrininkai“ - tai knyga, su kuria užaugo jau kelios kartos. Ji ne tik atveria duris į paslaptingą jūros pasaulį, bet ir papasakoja skaitytojui apie tolimą praeitį, kai žmonės iš medžių kamienų dirbo plaustus, skobė luotus ir iš upių leidosi į bekraštes jūras, apie senovės jūrų vežikus, laivus su žuvų uodegomis, apie barzdotus vyrus iš šiaurės, jų slibingalvius laivus ir keliones į Vyno žemę, apie šių dienų narsuolių keliones aplink pasaulį...

Dar vienas smagus užsiėmimas, visą vasarą vykstantis bibliotekoje - stalo žaidimų popietės, užkariavusios vaikų simpatijas ir tapusios itin populiaria laisvalaikio praleidimo forma. Stalo žaidimų dėka lavinama vaikų vaizduotė ir kūrybiniai gebėjimai, loginis ar strateginis mąstymas, rankų miklumas ir smulkioji motorika. Stalo žadimų popietėse vaikai rungiasi prie šaškių bei šachmatų lentų, sėkmę išbando žaisdami „Monopolį“, „Domino“ ir kitus stalo žaidimus. Mažesnieji vaikai labai mėgsta mėtyti kauliuką ir žaidžia žaidimus: „Pažink Lietuvą“ ir „Kelionė žvaigždynais“.

Net ir vasaros atostogų metu moksleiviai, besidomintys naujomis informacinėmis technologijomis, noriai dalyvauja neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ ir darbo su „Minecraft“ programa edukaciniuose užsiėmimuose, kuriuose išbando bibliotekoje vykstančias inovatyvias veiklas.

Vasara dar nesibaigė, tad kviečiame visus ateiti į Ežerėlio biblioteką ir įdomiai bei turiningai praleisti laisvalaikį.

Ežerėlio bibliotekos vyr. bibliotekininkė 
Roma Mickevičienė