Pradinis Naujienos Vasariškos veiklos vaikams Lapių ir Domeikavos bibliotekose

Vasariškos veiklos vaikams Lapių ir Domeikavos bibliotekose

Skaitymo varžytuvės Lapių bibliotekoje
Skaitymo varžytuvės Lapių bibliotekoje

Saulėtą vasaros popietę Lapių bibliotekos pašonėje mažiesiems bibliotekos lankytojams buvo organizuoti vasaros skaitymai gamtoje. Norėdama patikrinti jaunųjų skaitovų skaitymo įgūdžius vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė surengė nedideles skaitymo varžytuves.

Varžybų tikslas - išsiaiškinti, kam geriausiai sekėsi per šiuos mokslo metus išmokti skaityti. Išsirinkę po tris atstovus, mergaičių ir berniukų komandos varžėsi tarpusavyje dėl geriausio skaitovo titulo. Kiti dalyviai vertino skaitovų įgūdžius: teksto sudėtingumą, raiškumą, intonaciją ir skaitovų emocijas. Komandų atstovams besivaržant, dalyvių tarpe taip pat atsirado savanorių, norinčių pademonstruoti savo skaitymo įgūdžius. Skaitymo varžytuvėse šį kartą nugalėjo draugystė, tad po balsavimų vaikų laukė dovanos: naujos knygelės ir smagūs suvenyrai. 

Nuotaikingos ir informatyvios edukacijos Domeikavos bibliotekoje

Siekdami ugdyti vaikų kūrybinį potencialą, visą vasarą kviečiame vaikus ir jaunimą į Domeikavos bibliotekoje vykstančius neformalaus ugdymo užsiėmimus su programa „Minecraft“. Šiai metais minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Domeikavos bibliotekos jaunieji lankytojai aktyviai ruošiasi konkursui - „Šimtmečio pilis“. Konkurso dalyviai statydami pilis turi visišką laisvę, todėl vaikai nevaržomai gali gali projektuoti ir kūrybiškais sprendimais pagrįsti savo projektus.

Liepos 9 dieną kartu su jaunaisiais bibliotekos skaitytojais žiūrėjome filmukus apie taršos gamtai sukeliamas pasekmes. Užsiėmimo metu kalbėjome apie taršos padarinius žmonių sveikatai, plastiko bei garso taršos poveikį vandens gyvūnijos bioįvairovei ir diskutavome apie rūšiavimo svarbą. Renginio dalyviai patikino, kad neilgoms kelionėms dažniausiai renkasi itin ekonomišką transporto priemonę - dviratį, su kuriuo greitai ir patogiai pasiekia kelionės tikslą.

Lapių bibliotekos vyr. bibliotekininkė J. Žebrauskienė
Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė E. Štulaitė