Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje ir 9 jos filialuose įpusėjo projekto „Interaktyvios realybės link“ veiklos

Viešojoje bibliotekoje ir 9 jos filialuose įpusėjo projekto „Interaktyvios realybės link“ veiklos

Viešojoje bibliotekoje ir 9 jos filialuose įpusėjo projekto „Interaktyvios realybės link“ veiklos
Viešojoje bibliotekoje ir 9 jos filialuose įpusėjo projekto „Interaktyvios realybės link“ veiklos

2018 metų kovo mėnesį Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 9 jos padalinių: Raudondvario, Vilkijos, Karmėlavos, Kulautuvos, Šlienavos, Čekiškės, Domeikavos, Zapyškio ir Ringaudų bibliotekose 2018 metais pradėtas įgyvendinti laimėtas Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamas projektas „Interaktyvios realybės link“. Pagrindinis projekto tikslas - tobulinti Kauno rajono vaikų ir paauglių technologines, kūrybiškumo, iniciatyvumo kompetencijas bei ugdyti jų kritinį mąstymą, savarankiškumo ir bendruomeniškumo įgūdžius.

Birželio mėnesio pabaigoje ir liepos mėnesio pradžioje viešosios bibliotekos ir 9 jos padalinių darbuotojai dalyvavo komiksų kūrimo mokymuose, kuriuos vedė komiksų dailininkas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafikos katedros vedėjas Vaidas Naginionis. Praktinių mokymų metu darbuotojai mokėsi komiksų kūrimo subtilybių: pasitelkiant žaidybinimo elementus kūrėme personažus, dėliojome komiksų dėliones, popieriuje ir planšetiniuose kompiuteriuose piešėme įvairias istorijas ir naudodami įvairių spalvų ir formų derinius, mokėmės jas maketuoti.

Bibliotekų darbuotojai patobulinę ir įgiję naujų gebėjimų ir kompetencijų kviečia moksleivius, norinčius būti komiksų kūrėjais smagiai ir turiningai praleisti laiką bibliotekoje  ir susikurti savo istorijas panaudojant paveikslėlius.

Įgyvendinant projektą „Interaktyvios realybės link“ viešojoje bibliotekoje ir 9 jos padalinių bibliotekose vyksta kūrybiniai ir informaciniai užsiėmimai moksleiviams, naudojant kompiuterinę programą „Minecraft“. Šių užsiėmimų metu skaitome elektronines knygeles ir kuriame trimačius skaitytų kūrinių personažus. Trijų mėnesių trukmės vykstančiame konkurse „Šimtmečio pilis „Minecraft“ pasaulyje“ 6-16 metų amžiaus moksleiviai kuria Lietuvos Šimtmečio pilis. Rugpjūčio mėnesį užsiėmimų dalyvius pakviesime pasivaržyti dėl geriausiojo bibliotekos žaidėjo titulo.

Viešojoje bibliotekoje vykstančiose edukacinėse valandėlėse su virtualios realybės akiniais vaikus ir jaunimą kviečiame pasinerti į virtualų pasaulį: interaktyviai pakeliauti po įvairias pasaulio šalis, pasigrožėti Lietuvos, Romos ir Florencijos architektūra, muziejais, pabuvoti Rio De Žaneire ir kitose egzotikos kupinose pasaulio vietovėse. Astronomijos dalyko besimokantys moksleiviai virtualios realybės akinių pagalba gali panagrinėti saulės sistemos planetas, pasižvalgyti po žvaigždynus. Mėgstantys didelį greitį  gali skraidyti, slidinėti, šokinėti ir kt.

Olego Karavajevo dailės studijos piešimo įgūdžių lavinimo užsiėmimuose kartu su bibliotekos dailininke Greta Duobiene kviečiame vaikus išlaisvinti savo kūrybiškumą, pasiduoti beribei fantazijai ir pažvelgti į save iš šalies. Mokymų metu piešiame save: savo kūno profilį ar veidų siluetus, panaudojant įvairias piešimo technikas ir priemones: polistireninį pustplastį, tapetus ir kt.

Rugpjūčio mėnesį užsiėmimų dalyvių laukia dar daugiau linksmų piešimo pamokėlių ne tik popieriuje, bet ir erdvėje, kur kursime įvairius daiktus, papuošalus, aksesuarus bei dovanėles draugams.

Vasara dar tik prasidėjo, tad kad netektų nuobodžiauti, kviečiame užsukite į biblioteką! Čia kiekvienas galite atrasti sau įdomią veiklą arba tiesiog pailsėti jaukiame knygų namelyje!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Ž. Kazakevičienė