Pradinis Naujienos Rokų bibliotekos viešnia - vaikų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė

Rokų bibliotekos viešnia - vaikų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė

Rokų bibliotekos viešnia - vaikų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė
Rokų bibliotekos viešnia - vaikų rašytoja Šarūnė Baltrušaitienė

Antrasis vasaros mėnuo Rokų bibliotekoje prasidėjo susitikimu su vaikų rašytoja Šarūne Baltrušaitiene. Puikiai nusiteikę vaikai rinkosi į biblioteką, nekantriai laukdami susitikimo su pirmą kartą šioje bibliotekoje viešinčia rašytoja.

Susitikimo pradžioje rašytoja trumpai papasakojo apie save, kad dar būdama maža buvo iš tų vaikų, kurie patys vieną po kitos noriai skaitė knygutes ir  buvo tikra knygų „graužtukė“. Po pažinties su Rokų bibliotekos skaitytojais Š. Baltrušaitienė vaikams pristatė savo antrąją knygelę „Kaip zuikis jausmus pažino“. Autorė savo kūryboje daug dėmesio skiria edukacinėms temoms. Šioje knygelėje pasakojama istorija apie zuikį, kurį pagrobia varna ir tam, kad grįžtų namo, jis turi pereiti mišką. Miške sutikti gyventojai supažindina jį su skirtingais jausmais.

Labai patiko, jog po kiekviena istorija yra surašyti klausimai skaitytojui: „O kada tau būna liūdna?“, „Ar tu pavydi kam nors?“, „Kokie dalykai tau teikia džiaugsmo?“. Skaitant knygą kartu su vaiku, galima padiskutuoti ir aptarti papasakotą istoriją. Įdomi ir ilga diskusija išsivystė ir paskaičius šią knygutę. Vaikai joje atpažino šiuos jausmus: liūdesį, pavydą, baimę, pyktį ir džiaugsmą.

Tokios knygos vaikus moko emocijų pažinimo. Knyga išsiskiria ypatingomis iliustracijomis, tad pasibaigus susitikimui vaikai įsigijo knygučių su autorės autografu.

Rokų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Irena Petriškienė