Pradinis Naujienos „Robotikos“ užsiėmimai ir varžybos Kauno rajono bibliotekose

„Robotikos“ užsiėmimai ir varžybos Kauno rajono bibliotekose

„Robotikos“ užsiėmimai ir varžybos Kauno rajono bibliotekose
„Robotikos“ užsiėmimai ir varžybos Kauno rajono bibliotekose

Technologijoms žengiant į priekį sparčiai Lietuvoje vystosi ir robotika. Šiandien itin plačiai naudojami pramoniniai ir buitiniai paslaugų robotai - dulkių siurbliai, žoliapjovės. Ypač paplitęs robotų naudojimas medicinoje, vandenynų bei planetų tyrinėjimui. Prisidedant prie jaunų žmonių technologinių ir kūrybiškumo kompetencijų ugdymo, tarpusavio bendradarbiavimo ir loginio mąstymo lavinimo Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir 6 jos padalinių: Zapyškio, Ringaudų, Domeikavos, Ežerėlio, Piliuonos ir Lapių bibliotekose kiekvieną mėnesį vyksta neformalaus ugdymo „Lego robotikos“ užsiėmimai moksleiviams.

Bibliotekose vykstančiuose „Lego robotikos“ užsiėmimuose jaunieji programuotojai ir inžinieriai mokosi ne tik konstruoti, bet ir programuoti dviejų rūšių robotus: „EV3 Lego Mindstrom“ ir „Makeblock“. Vaikų sukonstruoti ir užprogramuoti robotai seka juodą liniją, geba pravažiuoti labirintą, išvalyti šiukšles, nugabenti krovinį iš vieno objekto į kitą ir net kovoja robotų sumo ringe.

Per metus suorganizuojame bent 3 kūrybines Kauno rajono bibliotekų moksleivių robotikos varžybas „RoboLyga“. Suburiame daugiau nei vieną dešimtį komandų iš įvairių Kauno rajono miestelių. Džiaugiamės bęsitesiančiu bendardarbiavimu ir partneryste su šių varžybų rėmėju - Kauno „Tauro LIONS“ klubu, kuris moksleivius apdovanoja vertingais prizais. Džiugina ir tai, kad mūsų organizuojamose varžybose dalyvauja komandos ir iš Kauno miesto V. Kudirkos viešosios bibliotekos bei iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro. Aktyviai dalyvaujame ir regioninėse, respublikinėse robotikos varžybose.

Šiais metais vasario mėnesį dalyvavome regioninėse pasaulinio lygio FLL (FirstLegoLeague) robotikos varžybose. Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką atstovavo jaunieji programuotojai: Kamilė Barzdžiūtė, Ugnė Utupaitė, Dovydas Jusevičius, Augustas Davidonis, Valentinas Stulgaitis ir Tadas Skaudas lydimi trenerio - robotikos būrelio vadovo Š. Ašmanto ir vyr. bibliotekininkės Ž. Kazakevičienės. Moksleiviams organizuojamose Lego robotų varžybose dalyvavome jau ne pirmą kartą ir nors šiais metais prizinių vietų neužėmėme, tačiau labai džiaugiamės, turėję galimybes jose sudalyvauti.

Gegužės mėnesį dalyvavome Kauno miesto mokinių lego robotų turnyre „Linksmosios robotų varžybos“, kurias organizavo Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykla ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centras. Kauno rajono savivaldybės viešąją biblioteką atstovavo Tadas Skaudas ir Valentinas Stulgaitis. Iš šių varžybų grįžome iškovoję I –ąją vietą.

Moksleiviai dalyvaudami varžybose kaskart įgyja vis daugiau patirties, drąsos, kuria naujas strategijas, ką reikėtų patobulinti, tarpusavyje bendrauja ir bendradarbiauja. Tikimės, kad jaunoji karta mus džiugins ir ateityje savo puikiais rezultatais ir pasiekimais. 

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Živilė Kazakevičienė