Pradinis Naujienos Kauno regiono bibliotekų specialistai mokėsi žaidybinimo paslapčių!

Kauno regiono bibliotekų specialistai mokėsi žaidybinimo paslapčių!

Kauno regiono bibliotekų specialistai mokėsi žaidybinimo paslapčių!
Kauno regiono bibliotekų specialistai mokėsi žaidybinimo paslapčių!

Birželio 20 d. Kauno regiono bibliotekų specialistai dalyvavo Kauno apskrities viešosios bibliotekos vykdomo projekto „Smagumogenas“ organizuotuose žaidybinimo mokymuose „Žaidybinimo dirbtuvės“. Mokymų dalyviai ieškojo atsakymų į klausimus: kas yra žaidybinimas? Kaip jį taikant nuobodžius dalykus paversti smagiais? Ar žaidybinimas gali būti pritaikytas tobulinant bibliotekų paslaugas?

Žaidybinimas - tai žaidimų elementų ir žaidybinio mąstymo (žaidimo mechanikos) naudojimas ne žaidimo kontekste, siekiant skatinti pageidaujamą žmonių elgesį. Žaidybinimas motyvavimo tikslais populiarėja ir versle, ir privačiame sektoriuje.

Pavyzdžiui, kolegos iš Huddersfield universiteto bibliotekos, siekdami aktyvinti naudojimąsi bibliotekos paslaugomis, sukūrė virtualią sistemą „Lemon tree“, kurioje vartotojai galėjo rinkti taškus ar specialius ženklelius.

Daugiau įžvalgų apie žaidybinimo taikymą Huddersfield universiteto bibliotekoje galite rasti: https://www.youtube.com/watch?time_continue=905&v=Az95kR-BY5U.

Dar keletas žaidybinimo pavyzdžių:

- kaip per trumpą laiką 2 kartus padidinti surenkamos taros kiekį https://www.youtube.com/watch?v=zSiHjMU-MUo;

- kaip paskatinti žmones rinktis laiptus vietoje eskalatoriaus https://www.youtube.com/watch?v=SByymar3bds;

- kaip smagiai praleisti laiką prie pėsčiųjų perėjos, laukiant žalio šviesoforo signalo https://www.youtube.com/watch?v=EafbxOrhL8k


LTK Logotipas3 2               Kulturos-ministerijos-logo-300x233-1 4