Naujienos

Gegužės mėnuo Karmėlavos bibliotekoje

Gegužės mėnesį Karmėlavos bibliotekoje vyko IP mokymai, kuriuos vedė Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos edukatorius S.Lipinskas. Mokymų tema „Asmeninės foto medžiagos tvarkymas“. Susirinkę mokymų dalyviai mokėsi tvarkyti asmenines nuotraukas, atliko praktines užduotis.

Paminėti lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo šventę, į biblioteką rinkosi B.Buračo gimnazijos ketvirtokai ir jų auklėtoja J.Zernovienė. Karmėlavos bibliotekininkė D.Jankauskienė vaikams kalbėjo apie kalbos ir rašto atsiradimo priežastis, apie tai, kad lietuvių kalba viena iš seniausių ir iki šiol vartojamų kalbų. Kartu su mokiniais diskutavome ,kodėl norėta mūsų gražią kalbą sunaikinti ir kaip pavyko lietuviams ją išsaugoti, bei kuo spaudos draudimo metai Lietuvai ypatingi. Kartu su spaudos draudimu 1864-1904 metais atsirado toks reiškinys kaip knygnešystė. Pirmosios nelegalios knygnešių organizacijos pradininku tapo kunigas M.Valančius. Kaip knygnešiai kovojo už tautos laisvę, spausdinto žodžio ir kalbos, bei lietuvybės išsaugojimą, vaikams pasakojo bibliotekininkė D.Jankauskienė. Ji pabrėžė, kad sovietmečiu vėl buvo suvaržyta žodžio ir spaudos laisvė. Patriotinio ir religinio turinio leidiniai dienos šviesą išvydo dėka pogrindžio spaustuvių, iš kurių viena buvo įkurta ir mūsų rajone. Vėliau prisijungėme prie Kauno rajono viešosios bibliotekos LBD skyriaus skelbiamos garsinio skaitymo iniciatyvos rajono bibliotekose, palaikant Lietuvos Leidėjų Asociacijos skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito“. Garsiai skaitėme ištraukas iš knygų bei klausėmės aktorių įgarsintos J.Marcinkevičiaus pasakos „Grybų karas“. Šventę pabaigėme paleisdami į dangų balionus su gražiausiu ir trumpiausiu lietuvišku žodeliu „AČIŪ“. Ačiū sakėme Lietuvai, kalbai, knygai, knygnešiams, mokytojams, tėvams, draugams, kurie moko mylėti šalį, ačiū tarėme žydinčioms pievoms, šlamantiems lietuviškiems ąžuolams, ačiū-žydram taikiam dangui ,po kuriuo mes gyvename, svajojame, augame. AČIŪ....

Gegužės mėnesį bibliotekoje prasidėjo kūrybinio ir informacinio raštingumo užsiėmimai moksleiviams su programa „Minecraft“ (VB projektas „Interaktyvios realybės link“.). Mokiniai , naudojant šią programą, lavina savo kūrybinius gebėjimus bei informacinį raštingumą.

Artėjant vasarai, biblioteka kviečia vaikus į garsinius knygos skaitymus ir aptarimus, iliustracijų kūrimus. Gegužės 30d. bibliotekoje vyko S.Nėries knygos „Eglė-žalčių karalienė“ garsinis skaitymas ir diskusija. Vėliau kūrėme perskaitytai knygai iliustracijas.

Gegužės mėnesį Karmėlavos bibliotekos lankytojai gali pasidžiaugti Kauno rajono piliakalnių fotografijų paroda „PILIAKALNIAI-MŪSŲ KRAŠTO IDENTITETO DALIS“.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė D.Jankauskienė