Naujienos

Antrasis mažųjų smalsučių klubo „0+“ susitikimas

Gegužės 22 d. į biblioteką ir vėl susirinko patys mažiausieji bibliotekos lankytojai – neseniai susikūrusio mažųjų smalsučių klubo „0+“ nariai. Su savo mamomis čia atskubėjo Daumantas, Vilhelmas, Benediktas, Ema, Ieva ir Augintas. Mažiesiems labai pasisekė, mat šis susitikimas vyko „Gyvūno dieną“, kuomet bibliotekoje ir vėl, kaip ir pirmąjį kartą, svečiavosi meilioji triušiukė Šuša. O kad jau diena pavadinta „Gyvūno diena“, tai ir kalbėjomės būtent apie juos – mūsų mažuosius draugus.

Pirmiausia visi kartu skaitėme knygelę „Mano ūkis“. Vaikai galėjo ne tik klausytis ir stebėti, tačiau ir patys interaktyviai įsitraukti į knygelės skaitymą – glostyti skirtingos tekstūros gyvūno dalis ir išgirsti jų skleidžiamus garsus. Prisiliesti ir patirti pačiam – toks ir yra mažųjų supažindinimo su knyga tikslas.

Biblioteka yra įsigijusi puikią knygelę „Tilidūda arba Kaip nuo Jono Dūda pabėgo“ su CD, kuriame yra įgarsinta pasaka ir dainelės. Pasitelkę šią priemonę, visi kartu dainavome dainą „Aš turėjau gaidį“ apie gaidžius, vištas, kiaules, arklius ir visokius kitokius ūkio gyventojus. Be to, vaikai mokėsi, o mamos prisiminė ir savo vaikystės dainelę „Du gaideliai“.

Su vienu iš šių gyvūnų pasilikome ir ilgiau. Bibliotekos dailininkė pakvietė mažuosius padovanoti bespalviui gaidžiui spalvų. Vaikai, nieko nelaukę, griebė didžiulius teptukus ir ėmė marginti masyvų popieriaus lapą. Netrukus mažųjų pastangomis į mus žvelgė be galo gražus, margas, žaismingas ir originalus gaidelis.

Visi kartu atsisveikinę, mažieji smalsučiai po kelių savaičių – birželio 12 dieną – susitarė ir vėl susitikti. Lauksime jų ir naujų mažylių, norinčių įsitraukti į šio smagaus klubo veiklą. Iki susitikimo!

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Šarūnė Baltrušaitienė