Pradinis Naujienos Renginiai Domeikavoje spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti

Renginiai Domeikavoje spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti

Gegužės 8 dieną Domeikavos bibliotekoje apsilankė, Domeikavos gimnazijos pirmos klasės mokiniai su juos atlydėjusia mokytoja Inga Saldukiene. Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, prisijungdami prie Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos LBD skyriaus pilietinės iniciatyvos „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje „ (J.Marcinkevičius). Skaitėme knygeles iš „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“ sąrašo, bei leidome spalvotus balionus į dangų su kiekvieno mažojo skaitytojo užrašytu vardu ir gražiausius lietuvišku žodeliu AČIŪ.

Saulėtą gegužės 9 dienos rytmetį, spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga, Domeikavos bibliotekos vyr. bibliotekininkės D. Launikaitytė ir J. Navickienė pakvietė gimnazijos 4 klasės moksleivius, bei jų mokytoją Vilmą Jaciuvienę į Salių kaime esančią „ab“ pogrindžio spaustuvę.

Kokia gyvenimo idilė – šiais metais ankstų kovo 16-osios rytą, knygnešių dieną, anapilin iškeliavo Vytautas Andziulis. Tai buvo Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėjas, spaustuvininkas, muziejininkas, pogrindinės spaustuvės - leidyklos „ab“ įkūrėjas. Kartu su bendražygiu Juozu Bacevičiumi tarybiniais laikais po savo gyvenamuoju namu įrengęs nelegalią „ab“ spaustuvę- leidyklą. Čia buvo spausdinami religinio, istorinio, patriotinio pobūdžio leidiniai, kuriuos platino knygnešys Juozas Bacevičius.

Eskursijos metu Vytauto žmona Birutė Anziulienė aprodė vaikams pogrindžio spaustuvės patalpas, bei įrenginius. Papasakojo, kaip buvo spausdinamos knygos, kiek laiko užtrukdavo surinkti vieną knygeles puslapį, kokie leidiniai tuo metu buvo spausdinami, kiek jų buvo atspausdinta šioje „ab“ spaustuvėje ir taip pat kokie pavojai jiems tuo metu grėsė. Vaikai su dideliu susidomėjimu klausėsi Birutės Andziulienės pasakojimų ir klausinėjo. Jiems labai patiko ši ekskursija.

Vyr. bibliotekininkės D.Launikaitytė ir J. Navickienė