Pradinis Naujienos Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena Šlienavos bibliotekoje

Minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, prisijungėme prie Kauno rajono VB LBD skyriaus garsinio skaitymo iniciatyvos, palaikėme Lietuvos Leidėjų Asociacijos skaitymo skatinimo akciją „Lietuva skaito“. Gegužės mėn. 8 dieną į biblioteką atvyko Šlienavos pagrindinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Ina Banevičiene ir mokyklos bibliotekininke Jurgita Vingiliene. Jurgita moksleivius supažindino su lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu. Per 40 spaudos draudimo metų paaiškėjo, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Moksleiviai kartu su mokytoja buvo pasiruošę skaityti T. Dirgėlos knygos „Domas ir Tomas. Išklerusio autobuso detektyvas“ penkis pirmuosius skyrius. Visiems labai patiko ši knyga, kurioje gausu juokingų istorijų. Susidarė eilė vaikų, kurie norės perskaityti knygą nuo pradžios iki galo.

Bibliotekoje buvo parengta senų, vertingų knygų paroda.

Kartu su vaikais prisiminėme gražiausią lietuvišką žodį „AČIŪ“, jį užrašėme ant balionų ir paleidome į orą...
Tai, kad mes kalbame lietuviškai yra didelis stebuklas. Ir mūsų pareiga tą stebuklą išsaugoti... Dėkoju ketvirtokams, mokytojai Inai ir bibliotekininkei Jurgitai už apsilankymą bibliotekoje, už meilę knygai, už nuoširdžias šypsenas...

Šlienavos bibliotekos vyr.bibliotekininkė E. Grušienė