Pradinis Naujienos Prasmingi skaitymai Raudondvario bibliotekoje

Prasmingi skaitymai Raudondvario bibliotekoje

Gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną Raudondvario biblioteka kartu su Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ ir Raudondvario gimnazijos mokiniais aktyviai prisijungė prie Kauno rajono viešosios bibliotekos LBD skyriaus vykdomos pilietinės iniciatyvos „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ (J. Marcinkevičius) ir prie Lietuvos leidėjų asociacijos kartu su Lietuvos spaustuvininkų asociacija skaitymo skatinimo akcijos „Lietuva skaito!“

Mažieji dalyviai – darželinukai, jaukiai įsikūrę savo grupėje ar ant darželio vejos, klausėsi auklėtojų Vaidos Ivanavičiūtės ir Ritos Savokaitienės nuotaikingai skaitomo Just. Marcinkevičiaus „Grybų karo“, dekoravo plastilinu gražiausią lietuvišką žodį „Ačiū“, pūtė balionus ir leido į dangų.

Vyresnieji – septintokai, atvykę į garsinius skaitymus su klasės auklėtoja Loreta Juškiene, klausėsi vyr. bibliotekininkės V. Žiūkienės pasakojamų istorinių faktų apie lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, vartė senąsias lietuviškas knygas, garsiai skaitė J. Degutytės eilėraščius iš rinkinio „Baltas gulbių sostas“. Po to visi rašė ant balionų „Ačiū Lietuvai, Kalbai, Knygai...“ ir išėję į kiemą juos paleido.

Skaitymo skatinimo akcija buvo įsimenanti, prasminga ir turininga.

Raudondvario bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vanda Žiūkienė