Naujienos

Sigito Gedos vardo klube diskusija apie publicistikos tendencijas

Sigito Gedos vardo klube diskusija apie publicistikos tendencijas

Balandžio 23 d. į viešosios bibliotekos vaikų centrą susirinko Sigito Gedos vardo klubo nariai kartu su klubo įkūrėja ir pirmininke Kauno rajono Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Rita Pauliukaitiene.

Šįkart visų susirinkusiųjų tikslas buvo pakalbėti apie kiek mažiau klube tyrinėtą Sigito Gedos veiklos sritį - publicistiką. Susitikimo pradžioje Vaikų centro vyr. bibliotekininkė Šarūnė Baltrušaitienė supažindino visus su bendraisiais publicistikos principais, taip pat pristatė publicistinio stiliaus vartojimo sferas, supažindino su ankstesniųjų kartų ir šiuolaikiniais Lietuvos publicistais.

Vėliau, klausydamiesi klubo vadovės mokytojos R. Pauliukaitienės parinktų dainų pagal Sigito Gedos tekstus ir jo kalbos, pasakytos Vingio parke 1988 m. Sąjūdžio mitinge vaikai sprendė, kurie iš šių tekstų galėtų būti publicistinio stiliaus, o kurie - ne.

Po to klubo nariai gavo dar vieną užduotį - bibliotekos edukatorius Saulius Lipinskas pakvietė visus sudalyvauti internetinėje apklausoje, po kurios kartu su mokytoja aptarė pasirinktus atsakymus, diskutavo su publicistika susijusiomis temomis. Toks inovatyvus mokymosi būdas visiems pasirodė labai patrauklus ir žaismingas.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Š. Baltrušaitienė