Naujienos

Viešojoje bibliotekoje vakaras su psichologe Ramune Murauskiene ir knygos „Ne(tobulos) moters užrašai“ pristatymas

Viešojoje bibliotekoje vakaras su psichologe Ramune Murauskiene ir knygos „Ne(tobulos) moters užrašai“ pristatymas

Radikalus atvirumas, nuoširdumas, jautrumas moters esybei, psichologinės įžvalgos ir dvasingas palydėjimas. Taip galima apibūdinti balandžio 24 d. Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusį susitikimą su psichologe Ramune Murauskiene ir jos knygos „(Ne) tobulos moters užrašai“ pristatymą.

Kūrybinga, artistiška, charizmatiška ir ypatingai gyvenimą mylinti kvalifikuota psichologė ir trijų vaikų mama susitikimo metu prasitarė, kad ši knyga gimė ne atsitiktinai, o veikiau tai ilgo darbo ir kūrybinio proceso subrandintas rezultatas. Baigusi psichologijos studijas Vilniaus universitete R. Murauskienė aktyviai dalyvavo švietimo sistemoje: vedė kvalifikacinius seminarus pedagogams ir ugdymo įstaigų vadovams, paskaitas tėvams ir vaikams įvairiomis temomis, o savo motinystės patirtimi jau dešimt metų dalinasi tinklaraštyje https://moterskelias.blogspot.lt/

Tiesa, knyga „(Ne) tobulos moters užrašai“ - tai jau antroji autorės knyga moterims, kuri kaip pati R. Murauskienė taikliai apibūdina yra „ne nuobodžių teorijų ir konkrečių atsakymų sausa „suvestinė“, o knyga apie tai, kaip pamilti save tokią, kokia esi!

Priešingai nei pirmoje savo knygoje, skirtoje visoms mamoms, siekiančioms būti tobulomis mamomis, šioje knygoje autorė nagrinėja ne tik motinystę, bet ir kitus moters aspektus - ką reiškia būti dukra, sese, žmona, mama, meiluže, drauge bei kaip būnant moterimi jaustis mylimai, būti laimingai ir sėkmingai - sako moteris. Ši knyga - tai užrašai apie meilę, šeimą, laimę, netektį, kasdienybę ir viską, iš ko susideda gyvenimas.

Tad susitikimo metu su autore diskutavome apie save mylinčią, puoselėjančią jausmus ir gyvenančią tikrą, o ne suvaidintą gyvenimą moterį! Nors R. Murauskienė yra kvalifikuota psichologė, tačiau, kaip teigia pati autorė, jos psichologinė praktika atsispindi tik knygos tematikoje. „Aš rašau apie tai, kas domina beveik visas moteris ir tai, kas yra aktualu, nepaisant to, kokiame amžiuje mes gyvename. Tikiu, kad ši knyga niekada nepasens ir neišeis iš mados, nes joje dalinuosi labai natūralia patirtimi ir gyvenimu“, - sako R. Murauskienė.

Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vyr. bibliotekininkė
R. Vasauskaitė