Pradinis Naujienos Viešojoje bibliotekoje vyko integruota pamoka, skirta Saugesniam internetui

Viešojoje bibliotekoje vyko integruota pamoka, skirta Saugesniam internetui

Viešojoje bibliotekoje vyko integruota pamoka, skirta Saugesniam internetui
Viešojoje bibliotekoje vyko integruota pamoka, skirta Saugesniam internetui

„Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“

Saugesnio interneto dieną kiekvieną vasarį organizuoja jungtinis tinklas, „Insafe / Inhope“ kartu su Europos Komisija, siekdamas skatinti vaikus ir paauglius saugiai ir atsakingai naudotis skaitmeninėmis technologijomis.

Saugesnio interneto diena švenčiama ne tik visoje Europoje, bet ir daugelyje kitų šalių. Pažymint teigiamą interneto galią šių metų Saugesnio interneto dienos tema „Junkis, kurk, ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs“.

Saugesnio interneto dienos tikslas - kurti saugesnį ir geresnį internetą, kuriame kiekvienas turime teisę atsakingai, pagarbiai, kūrybingai naudoti informacines technologijas.

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 28 d. vyko integruota informacinių technologijų ir matematikos pamoka, skirta saugesniam ir kūrybiškesniam interneto naudojimui.

Kartu su Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleiviais ir juos atlydėjusia matematikos mokytoja S. Dagiliene kalbėjome apie tai, kas yra internetas, kada pirmą kartą jis atsirado pasaulyje ir Lietuvoje, kokie pavojai slypi jame ir kaip galime jų išvengti bei kokių naudingų programėlių galime rasti ir pritaikyti savo kasdieniniams darbams. Užsiėmimo metu susipažinome su internetine grafinio dizaino programa „Canva“, kurios pagalba sukurtus ketureilius apie saugesnį internetą mokėmės pateikti kuo patraukliau.

Antroje užsiėmimų dalyje išbandėme savo greitojo skaičiavimo įgūdžius, pasinaudodami internetiniais edukaciniais žaidimais, žaidėme matematinį žaidimą „Bingo“, išbandėme savo reakciją ir greitį sudėties ir daugybos lenktynių trasoje, sudėties „Sumo“ ringe bandėme kuo greičiau skaičiuojant išstumti priešininką iš rato ir kt. Interneto pagalba galime ne tik bendrauti ar žaisti, bet ir kurti, tobulėti, svarbu nepamiršti elgtis su kitais taip, kaip norėtumėte, kad elgtųsi su Jumis.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
vyr. bibliotekininkė Ž. Kazakevičienė