Pradinis Naujienos Pilietiškumo pamoka su knyga „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“

Pilietiškumo pamoka su knyga „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“

Pilietiškumo pamoka su knyga „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“
Pilietiškumo pamoka su knyga „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“

Kauno rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“ sutiktuvės. Renginio svečiai - knygos sudarytoja Regina Jasukaitienė, istorijos mokytojas Virginijus Overlingas, vienas iš Atgimimo ąžuolyno sumanytojų, profesorius Vygandas Čaplikas.

Knygos sutiktuves pradėjo Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokinių literatūrinė - muzikinė kompozicija. Istoriko V. Overlingo pasakojimas apie ąžuolo reikšmę lietuvio tautiškumui, pilietiškumui, nepaliko abejingų renginio dalyvių. Istorikas taip pat pristatė Lietuvos Tautinio Atgimimo ąžuolyno istoriją, kuri prasideda nuo 1989-metų ir tęsiasi iki šių dienų - jame pasodinta ir auga apie septynis tūkstančius ąžuolų ir ąžuoliukų.

Knygos „Atgimimo ąžuolyno sumanytojai su fotometraštininku Romu Čėpla“ sudarytoja Regina Jasiukaitienė pristatydama knygą džiaugėsi, kad knyga skirta atgimimo ąžuolyno iniciatorių - Vitaliaus Stepulio, Algimanto Kepežėno, Vygando Čapliko, Rimanto Krupicko, Kęstučio Labanausko, Vlado Markausko, Romualdo Survilos taip pat fotomenininko R. Čėplos darbų pagerbimui ir atminties išsaugojimui. Buvo įdomu sužinoti ir apie knygoje publikuotą nuotrauką, kur Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos mokiniai su mokytojais ir svečiais prie ąžuoliuko - „stelmužiuko“ pasodinto Represijų giraitėje mokyklos vedėjo, nužudyto 1942 m. Sverdlovsko kalėjime, Adomo Mitkaus atminimui.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. specialistė
Elvyra Matveičikienė