Naujienos

Knygnešio dienos minėjimas Vilkijos miesto bibliotekoje

Knygnešio dienos minėjimas Vilkijos miesto bibliotekoje
„Kai lapai nuo medžių nugeltę byrėjo,
O vėjas lingavo šakas,
Kai vargšas žmogelis su knygomis ėjo,
Sunkumas kankino rankas...“
Jovaras

Ketvirtadienio popietę į Vilkijos miesto biblioteką paminėti knygnešio dienos rinkosi Padauguvos, Daugėliškių bibliotekų bibliotekininkės su skaitytojų klubais, Vilkijos Nemuno krašto vaikų dienos centro vaikai kartu su mokytoja Sandra Beniuk. Visi kartu aplankėme Vilkijos senąsias kapines, kuriose palaidoti Vilkijos krašto knygnešiai. Senosiose kapinėse mus pasitiko Vilkijos miesto seniūnas Kazys Bačėnas.

Seniūnas susirinkusiems papasakojo apie knygnešių žygdarbius bei jų ryžtą dalintis lietuviška knyga. Padėjome gėles, uždegėme žvakeles. Sugrįžę į biblioteką žiūrėjome filmą „Knygnešys“. Susirinkusieji sužinojo, kokiais būdais knygnešiai pereidavo sieną, kur slėpdavo knygas, kokius triukus naudodavo, norėdami apgauti žandarus, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos, kokios bausmės laukdavo jei knygnešiai pakliūdavo žandarams.

Smagu, kad minėdami Knygnešio dieną apsijungė ir kolegės Regina ir Nijolė su skaitytojų klubais. Prasmingas pasibuvimas, pabendravimas prie arbatos puodelio suteikia impulso tolimesniems darbams.

Vilkijos bibliotekos vyr. bibliotekininkės
Jolanta Bačėnienė, Zita Ruzgienė