Naujienos

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir knygnešio diena Ramučių bibliotekoje

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena ir knygnešio diena Ramučių bibliotekoje

Kovo 8 d. Ramučių biblioteka ir Karmėlavos B. Buračo gimnazijos Ramučių skyriaus pradinukai, kartu su juos atlydėjusiomis auklėtojomis V. Šitikoviene, L. Bubliene ir V. Raščiuviene, džiaugsmingai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Ramučių kultūros centro salėje skambėjo pradinukų atliekamos lietuvių liaudies dainos, buvo deklamuojamos Pauliaus Širvio, Martyno Vainilaičio, Anzelmo Matučio eilės apie Tėvynę. Žinias apie Lietuvą moksleiviai galėjo pasitikrinti spęsdami kryžiažodį „Ką aš žinau apie Lietuvą'“.

„Jums, knygnešiai, garbė tebūna,

Kad nešėt Lietuvai Bretkūną,

Šalia maldynų ir rožančių,

Kad nešėt Daukantą, Valančių...“

Šia Bernardo Brazdžionio „Pagarbos ir padėkos ode knygnešiams“ kovo 16 dieną Ramučių bibliotekoje prasidėjo popietė knygnešio dienai paminėti. Šventėje dalyvavo Karmėlavos B. Buračo gimnazijos trečiokai ir jų auklėtoja Violeta Raščiuvienė. Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė Vida Stavavojienė susirinkusiems priminė istorines aplinkybes, paskatinusias atsirasti knygnešystę. Knygnešystė - XIX amžiaus fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką trukusią daugiau kaip 40 metų. Susipažinę su knygnešių veikla, moksleiviai klausėsi ir patys skaitė K. Černiaus, B. Vilemaitienės ir S. Zieniaus eiles apie nelengvą knygnešio dalią.

Renginio pabaigoje didelio moksleivių susidomėjimo sulaukė interaktyvus mokomasis žaidimas „Knygos kelias“ Žaisdami šį žaidimą vaikai sužinojo kaip buvo gaminamos knygos ir patys dalyvavo knygos gamybos procese.

Ramučių bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Vida Stavavojienė