Naujienos

Sakmių naktis Babtų miestelio bibliotekoje

Sakmių naktis Babtų miestelio bibliotekoje

Kovo 24 dieną vėlai vakare vaikai su nekantrumu laukė Babtų miestelio bibliotekoje vyksiančios sakmių nakties. Susutikti su vaikais ir papasakoti sakmes atvyko etnologė Gintarė Stankutė.

Sakmės - tai pasakojamosios tautosakos mažos apimties fantastinis kūrinys, kuriame aiškinama pasaulio ir gamtos reiškinių kilmė, vaizduojamas žmogaus susidūrimas su mitinėmis būtybėmis. Babtų bibliotekoje viešėjusi etnologė Gintarė Stankutė yra surinkusi ir užrašiusi nemažai pasakojimų iš savo senelės - partizanų ryšininkės, politinės kalinės Ksaverija Drūsys. Bibliotekoje eksponuojama ir Ksaverija Drūsys asmeninių daiktų, parvežtų ir Altajaus krašto paroda.

Klausytis pasakojimų naktį vaikystėje yra tekę ne vienam, todėl sakmių naktį į biblioteką susirinkę suaugusieji dalinosi ir savo prisiminimais. Iš tą naktį girdėtų sakmių vaikams labiausiai patiko sakmės: „Apie susisiekiančius dvarus“, „Žemaitkiemio istorija“, „Raganos pelkė'“ ir „Apie vaidenimąsi Ąžuolų giraitėje“. Etnologę G. Stankutę kalbinome ir žinodami, kad ji gali papasakoti istorijų apie gyvuosius akmenis, laumes, J. Basanavičiaus surinktą medžiagą apie vaidenimukus.

Beveik kiekvienas vaikas vaikystėje yra patyręs įvairiausių istorijų ir nutikimų: tai bilda, tai krebžda, tai matosi...  Visos šios istorijos praturtina mūsų liaudies tautosakos lobyną, apie kurį jau mažai kas bekalba, o istorijos paliečia mūsų šaknis - prakalbiname savo bočių vėles, prisimename gyvus juos esant.

Babtų bibliotekos vyr. bibliotekininkė
Danguolė Barkauskienė