Pradinis Naujienos Straipsniai Kauno rajonas spaudoje - Kaunas 2022

Kauno rajonas spaudoje - Kaunas 2022

2021

Fortas nušvito naujomis spalvomis / KD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2021, bal. 30, p. 10. Ringaudų seniūnijoje (Kauno r.) esantis Kauno tvirtovės I fortas nušvito roplio odą primenančiais raštais. Ši menininko L. Kutavičiaus šviesos instaliacija yra „Kaunas 2022“ pristatomo projekto „Kauno (Žvėries) tvirtovė“ dalis, kviečianti lankytojus iš naujo atrasti ir apžiūrėti tvirtovę. I forte taip pat galima apžiūrėti menininko P. Kupčinsko piešinį „Sapnas apie praeitį“ ir architekto M. Maziliausko architektūrinę instaliaciją „Restart“. Pateikiami Kauno tvirtovės parko direktoriaus E. Bagdono komentarai.

Tikrasis iššūkis – skaitmeninį pasaulį grąžinti į realybę : [pokalbis su menininku iš Liuksemburgo Serge Eckeriu] / [kalbėjosi] Gunaras Bakšejevas. – Iliustr. // Klaipėda. – ISSN 1392-558X. – 2021, bal. 28, p. 18. Apie iš tradicinių medžiagų šiuolaikinių technologijų pagalba sukurtas meno instaliacijas, eksponuotas įvairiose šalyse. Užsimezgus ryšiams su Lietuva, šiuo metu nuotoliniu būdu drauge su lietuviu menininku A. Šlapiku kuriamą projekto „Karmėlavos aplinkos meno objektas“ idėją „Skraidantys cepelinai“, kuri yra jau kelerius metus veikiančios „Kaunas 2022“ inicijuotos programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalis.

Ringaudų almanachas – naujas puslapis šiuolaikinėje kultūroje / Indrė Aleksandravičiūtė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2021, kovo 22, p. 16. „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ kuruojamas Šiuolaikinių seniūnijų projektas jau ne pirmus metus pristato bendruomeninį meną ir kultūrą už Kauno miesto ir rajono ribų. 2021-aisiais Šiuolaikinė Ringaudų seniūnija kurs skirtingas menines disciplinas sujungsiantį almanachą, į kurį sutilps Ringaudų seniūnijos gyventojų – mėgėjų ir profesionalių fotografų, rašytojų, dailininkų, kompozitorių ir kitų kūrėjų – sukurti pasakojimai, nuotraukos, iliustracijos koliažai ir kiti darbai. Pateikiami Šiuolaikinės Ringaudų seniūnijos kuratorės U.M. Andrijauskaitės komentarai.

L. Putnienė: savanorystė suteikia gyvenimui prasmę / Viktorija Rekstytė. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2021, kovo 15, p. 16. Architektai L. ir V. Putnos pakaunėje kartu su Samylų seniūnijos Girionių bendruomene pernai iš padėklų sukūrė Saulėlydžio amfiteatrą, skirtą bendruomenės poilsiui ir šventėms. Šiemet „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ tema Girionyse bus žemės menas, o architektai į veiklas ruošiasi įsitraukti su „Apžvalgos sosto“ idėja. Pateikiami L. Putnienės ir „Kaunas 2022“ programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ Samylų kuratorės G. Kacilevičiūtės komentarai.

Kviečia priimti iššūkį – nė žingsnio be kultūros! / KRD inf. – Iliustr. // Kauno diena. – ISSN 1392-7639. – 2021, vas.1, p. 14–15.Apie su naudingų žingsnių programėle „Walk15“ organizuojamą Kauno miesto ir rajono gyventojams žingsnių iššūkį „Nė žingsnio be kultūros“, kuris truks visus 2021 metus, kol Kaunas taps Europos kultūros sostine.