Pradinis Naujienos Kovo mėnesį Karmėlavos biblioteka pasitinka su ypatingais renginiais

Kovo mėnesį Karmėlavos biblioteka pasitinka su ypatingais renginiais

 Kovo mėnesį Karmėlavos biblioteka pasitinka su ypatingais  renginiais
Kovo mėnesį Karmėlavos biblioteka pasitinka su ypatingais renginiais

Karmėlavos bibliotekoje renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti 

Kovo 5 d. Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Karmėlavos padalinyje vyko renginys, skirtas Nepriklausomos Lietuvos 100-mečiui ir Kovo 11-ąjai - Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Į bibliotekoje vykusį renginį susirinko gausus būrys antros klasės moksleivių su auklėtojomis: D. Kalvaitiene ir N. Lukminiene bei aštuntos klasės gimnazijos moksleiviai. Lietuvai svarbius įvykius apžvelgė Balio Buračo gimnazijos kraštotyros būrelio vadovė, istorikė V. Čerkašinienė. Mokytoja palietė ir mūsų santykius su artimiausiomis šalimis, kurios tai pat šventė ar dar švęs nepriklausomybės šimtemčius.

Su renginio dalyviais svarstėme, kuri data - Vasario 16-oji ar Kovo 11-oji - yra mums svarbesnė. Vaikai nusprendė, kad abi šios datos mums yra vienodai svarbios. „ Ėjimas nepriklausomybės link vyko visą laiką nuo pat okupacijos pradžios ir turėjo kulminacinius momentus: tai partizaninis karas, disidentinis judėjimas, kol priartėjome iki Kovo 11-osios. „Nepriklausomybė išsiskleidė natūraliai, beveik kaip pavasarį medžių lapai... “- profesorių V. Landsbergį citavo vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė. Šventę vainikavo poeto S. Gedos eilėraščių skaitymai bei vaizdo klipo „Giesmė pasaulio medžiui“ peržiūra.

Integruota literatūros pamoka bibliotekoje

Kovo 12 d. Karmėlavos bibliotekoje vyko literatūros pamoka aštuntokams. Moksleiviai bibliotekoje organizuotos integruotos literatūros pamokos metu vieni kitiems pristatinėjo skaitomas knygas. Skaitomų knygų sąraše moksleiviai minėjo J. Greeno knygą „Aliaskos beieškant“, A. Frank knygą „Dienoraštis“ bei D. Opolskaitės knyga „Eksperimentas gyventi“. Vyr. bibliotekininkė D. Jankauskienė demonstruodama skaidres pristatė rašytojos D. Opolskaitės kūrybą ir 2017 m. skaitytojų išrinktą Geriausią Metų knygą paaugliams „Ir vienąkart, Riči“.

Daugiausia skaitytojų balsų pelniusią knygą galime apibūdinti kaip nuoširdų pasakojimą apie santykius. „Pirmiausia - tai knyga apie tikrą draugystę. Antra - tai istorija, kurioje yra ne tik klausimai, bet ir atsakymai į juos. Bent jau galimi... Visa tai iš visos širdies dovanoju jaunam žmogui, kuris žino, ką reiškia kalbėtis ne tik su aplinkiniais, bet ir su savimi. Svarbiausia - su savimi“, – rašytoją D. Opolskaitę citavo lietuvių kalbos mokytoja R. Embrektienė.

Po D. Opolskaitės knygos aptarimo moksleiviai aptarė pagrindinius knygos veikėjus: Balį, Ričį, Paulių ir svarstė, kas išprovokuodavo jų vienokį ar kitokį poelgį. Taip pat rinkome ir aptarėme įdomiausias knygos citatas. Manome, kad netradicinėse erdvėse vykstančios pamokos, sudaro puikias galimybes paaugliams labiau atsiverti, skatina tarpusavio draugišką bendravimą ir labiau priartina skaitytoją prie knygos.

Karmėlavos bibliotekos vyr. bibliotekininkė
D. Jankauskienė